Architektúra

Petersen Automotive Museum

Premenené Petersenovo múzeum vytvára obnovený obraz múzea zachytávajúci umenie, zážitky, kultúru a dedičstvo automobilov a stáva sa dôstojným susedom budov Museum Row na slávnej Miracle Mile v Los Angeles.

Návrh štúdia KPF, inšpirovaný tvarom automobilu, vytvára novú „karosériu“ okolo existujúceho „podvozku“ múzea. Strecha je premenená na priestor na večierky, ktorý sa dá prenajať. Vonkajšia vlnitá hliníková dažďová clona obopína budovu, zatiaľ čo „stuhy“ z anjelských vlasov z nehrdzavejúcej ocele a červeno natretého hliníka obteká budovu, manévrujúc existujúci vstupný vestibul a ďalšie otvory. Oceľové „stuhy“, ktoré sedia na existujúcom konštrukčnom systéme ako karoséria auta pripevnená k rámu, vyvolávajú pocit rýchlosti a pohybu a sú kartáčované, aby sa zabránilo vzniku oslnenia.

Návrh ponúka súčasnú interpretáciu architektonického štýlu „Googie“ z polovice storočia, ktorý je charakteristický pre Los Angeles. Výsledkom je jedna z najvýznamnejších a nezabudnuteľných stavieb v Los Angeles.

Text a Foto: www.kpf.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Trojrozmerný park

Projekt trojrozmerného parku, na čele ktorého stojí architekt Sou Fujimoto, sľubuje harmonické spojenie architektúry, urbanizmu a prírody.

Hotel Morpheus

Dizajn hotela Morpheus od Zaha Hadid Architects, je definovaný plynulými formami v rámci bohatých čínskych tradícií nefritového rezbárstva.

PMA Madhushala Gadi

Dom Gadi, ktorý navrha kancelária PMA Madhushala, bol navrhnutý tak, aby svojim obyvateľom vytvoril sériu rozmanitých priestorových

Záhrady Harlow Carr

Záhrada Harlow Carr sa nachádza v krásnej prírode Yorkshire a v každom ročnom období vás poteší rozmanitou krajinou s záhradnými štýlmi.