Architektúra

Sunwell Muse Kitasando

Budova textilnej plánovacej a obchodnej spoločnosti, ktorú navrhla architektonická kancelária Takato Tamagami, zabezpečuje celý proces od výroby až po maloobchod. Objekt sa nachádza na rohovom pozemku v blízkosti módneho mesta Harajuku.

Klient sa orientoval na obchod s dámskym oblečením, takže koncept nášho návrhu budovy, ktorý je metaforou ženskej krásy, bol pre nich vhodný na vyjadrenie ich firemnej identity. Komponenty, ktoré charakterizujú túto architektúru, sú dve zakrivené povrchové steny, ktoré dominujú celému priestoru. Tieto dve steny tvoria skratku, ktorá spája cesty pred každou stranou rohovej parcely. Táto cesta, ktorá vyzerá ako úzka ulička alebo dno rokliny, vedie návštevníkov dovnútra budovy, do sály pre podujatia v suteréne a do výstavných priestorov na prvom a druhom poschodí.

Krivky použité vo výškových plochách na severnej a východnej strane predstavujú krivky ženského tela. Pôvabné zakrivené povrchové steny vznikli spojením kriviek s priamkou. Tieto zakrivené steny sú použité ako motív tejto architektúry a môžete ich vidieť nielen na fasáde, ale aj vo vnútorných priestoroch na každom poschodí.

Text a Foto: takatotamagami.net

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

KWK Aura

Hlavným cieľom projektu Aura bolo čo najmenej zasahovať do existujúceho ekosystému a podľa možnosti ho obohatiť.

888 Brickell

Módna značka Dolce & Gabbana zverejnila rendery mrakodrapu v Miami, ktorý vznikol v spolupráci…

Chata Lopez Lookout

Nedávno dokončená chata Lopez Lookout od ateliéru Heliotrope Architects je príkladom vynaliezavého dizajnu.

Sunglider

Projekt Sunglider Smart Uberground Metro je zameraný na modernizáciu verejnej dopravy vo veku adaptability…