Architektúra

Sunwell Muse Kitasando

Budova textilnej plánovacej a obchodnej spoločnosti, ktorú navrhla architektonická kancelária Takato Tamagami, zabezpečuje celý proces od výroby až po maloobchod. Objekt sa nachádza na rohovom pozemku v blízkosti módneho mesta Harajuku.

Klient sa orientoval na obchod s dámskym oblečením, takže koncept nášho návrhu budovy, ktorý je metaforou ženskej krásy, bol pre nich vhodný na vyjadrenie ich firemnej identity. Komponenty, ktoré charakterizujú túto architektúru, sú dve zakrivené povrchové steny, ktoré dominujú celému priestoru. Tieto dve steny tvoria skratku, ktorá spája cesty pred každou stranou rohovej parcely. Táto cesta, ktorá vyzerá ako úzka ulička alebo dno rokliny, vedie návštevníkov dovnútra budovy, do sály pre podujatia v suteréne a do výstavných priestorov na prvom a druhom poschodí.

Krivky použité vo výškových plochách na severnej a východnej strane predstavujú krivky ženského tela. Pôvabné zakrivené povrchové steny vznikli spojením kriviek s priamkou. Tieto zakrivené steny sú použité ako motív tejto architektúry a môžete ich vidieť nielen na fasáde, ale aj vo vnútorných priestoroch na každom poschodí.

Text a Foto: takatotamagami.net

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Angle Lake Station

Angle Lake Station v Seattli je nová forma sociálnej infraštruktúry poskytujúca nevyhnutnú verejnú dopravu, ale aj dôležité verejné

Kúpele Copii

Architekt Victor Ortiz pomenoval kúpele Copii podľa domorodého výrazu pre termita, keďže projekt čerpá inšpiráciu od týchto

Villa del Balbianello

Villa del Balbianello na západnom brehu jazera Como je jednou z najromantickejších a najidylickejších záhrad v Taliansku.

CLT dom

Dom CLT je ukrytý vo vidieckej krajine Maďarska a predstavuje nenápadnú svätyňu, šepot v lese, ktorý hovorí o dizajne a harmónii.