Architektúra

Vinárstvo Bruciato

Cieľom projektu, ktorý sa nachádza v jednej z najšťastnejších oblastí pre výrobu vína v Taliansku, Bolgheri, bola výstavba novej vínnej pivnice a prestavba existujúceho skladu, aby sa z neho stalo nové firemné centrum pre Tenuta di Guado al Tasso, ktoré vlastní rodina Antinori.

Lokalita vzdialená od mora len jeden kilometer má rovinatú orografiu a projekt sa vzhľadom na svoju veľkú rozlohu a potrebu nadzemnej výstavby musel okamžite vysporiadať s krajinou a jej integráciou. Návrh dún bohatých na stredomorskú vegetáciu, ktorá je typickým prvkom tejto oblasti, zmierňuje vizuálny vplyv zásahu.

Objem pivnice, ktorý je ozvenou priemyselných motívov sériovosti, je koncipovaný ako modulárny objekt prístrešku pozdĺž pozdĺžnej osi s rozstupom 5 m na každý trakt, ktorý nachádza výrazné členenie vo fasáde prostredníctvom fasádneho obkladu, „škrupiny“ z perforovaného plechu, ktorá pôsobí ako tepelný a svetelný filter a pripomína skaly vystupujúce zo zeme.

Klient: Antinori Società Agricola, Firenze
Architektúra: asv3-officina di architettura, Fiorenzo Valbonesi
Foto: Cornelia Suhan, Fiorenzo Valbonesi

Text a Foto: www.asv3.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Stazione Mediopadana

Stazione Mediopadana, architektonické dielo Santiaga Calatravu v Reggio Emilia, Taliansko, je kombináciou estetiky a funkcionality.

Centre Pompidou-Metz

Centre Pompidou-Metz vo Francúzsku slúži na umiestnenie stálych a dočasných výstav z Musee National d’Art Moderne.

Mount Stewart

Mount Stewart, nachádzajúci sa v malebnom prostredí grófstva Down v Severnom Írsku, patrí k najvýznamnejším historickým sídlam tejto oblasti.

Angle Lake Station

Angle Lake Station v Seattli je nová forma sociálnej infraštruktúry poskytujúca nevyhnutnú verejnú dopravu, ale aj dôležité verejné

Kúpele Copii

Architekt Victor Ortiz pomenoval kúpele Copii podľa domorodého výrazu pre termita, keďže projekt čerpá inšpiráciu od týchto