
Opera Neon
Opera Neon prináša do prehliadača AI agentov, ktorí dokážu plniť úlohy aj v čase, keď používateľ nie je
Markos R. Kay je multidisciplinárny umelec a režisér so zameraním na umenie a vedu a generatívne umenie.
Je známy najmä vďaka videoumeleckému experimentu aDiatomea (2008) s umelým životom, ktorý bol prvýkrát vystavený vo Fyletickom múzeu Ernsta Haeckela, generatívnemu krátkometrážnemu filmu The Flow (2011), ktorý sa premietal po celom svete, a sérii obrazov so simuláciou častíc Quantum Fluctuations (2016), ktorá je teraz súčasťou umeleckej zbierky Fidelity.
Jeho umelecká a dizajnérska prax siaha od obrazovkových médií až po tlač a bola prezentovaná v múzeách, na výstavách, festivaloch a v publikáciách, ako sú ArtScience Museum, Museum of Contemporary Digital Art, Bill and Melinda Gates Foundation, Ars Electronica, National Geographic, Wired a VICE.
Abiogenéza je štúdia o tom, ako vznikol život na Zemi. Je to zložitá a záhadná téma a vedci navrhli mnoho rôznych teórií, aby sa pokúsili pochopiť, ako vznikol život.
Predkladáme tu koncepčné pretvorenie teórie „lipidového sveta“, ktorá predpokladá, že život vznikol z lipidov vytvárajúcich membrány, ktoré potom obklopili hmotu a živiny a vytvorili protobunky. Biologické bunky, ako ich poznáme teraz, si môžeme predstaviť ako membrány v membránach.
Text a Foto: www.mrkism.com
Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry.
Opera Neon prináša do prehliadača AI agentov, ktorí dokážu plniť úlohy aj v čase, keď používateľ nie je
Počas Milánskeho týždňa dizajnu predstavila automobilka Lexus svoju najnovšiu výstavu, ktorej súčasťou sú pôsobivé interaktívne inštalácie.
V roku 2020 bol v Rotterdame predstavený Zuidplein Theater. Studio RAP navrhlo akustické steny, ktoré plynule obklopujú divákov
Fast & Curious je zábavný CGI projekt ktorý predstavuje niektoré z najrýchlejších psích plemien sveta ako retro pretekárov.
V dňoch 1. a 2. februára 2025 taliansky umelec Quayola pretvorí ikonickú fasádu Antoniho Gaudího prostredníctvom projektu Arborescent.
Juhokórejský dizajnér Muddycap navrhuje stoličky ako samostatné umelecké diela a zdiela ich prostredníctvom svojho konta @muddycap.