Digital

Abiogenéza

Markos R. Kay je multidisciplinárny umelec a režisér so zameraním na umenie a vedu a generatívne umenie.

Je známy najmä vďaka videoumeleckému experimentu aDiatomea (2008) s umelým životom, ktorý bol prvýkrát vystavený vo Fyletickom múzeu Ernsta Haeckela, generatívnemu krátkometrážnemu filmu The Flow (2011), ktorý sa premietal po celom svete, a sérii obrazov so simuláciou častíc Quantum Fluctuations (2016), ktorá je teraz súčasťou umeleckej zbierky Fidelity.

Jeho umelecká a dizajnérska prax siaha od obrazovkových médií až po tlač a bola prezentovaná v múzeách, na výstavách, festivaloch a v publikáciách, ako sú ArtScience Museum, Museum of Contemporary Digital Art, Bill and Melinda Gates Foundation, Ars Electronica, National Geographic, Wired a VICE.

Abiogenéza je štúdia o tom, ako vznikol život na Zemi. Je to zložitá a záhadná téma a vedci navrhli mnoho rôznych teórií, aby sa pokúsili pochopiť, ako vznikol život.

Predkladáme tu koncepčné pretvorenie teórie „lipidového sveta“, ktorá predpokladá, že život vznikol z lipidov vytvárajúcich membrány, ktoré potom obklopili hmotu a živiny a vytvorili protobunky. Biologické bunky, ako ich poznáme teraz, si môžeme predstaviť ako membrány v membránach.

Text a Foto: www.mrkism.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Stephen Hanson

Stephen Hanson vyštudoval za umelca pred viac ako 30 rokmi a jeho práca sa vždy vyvíjala prostredníctvom tradičných

Jack Usephot

Brazílsky postprodukčný umelec Jack Usephot vytvára neuveriteľne pôsobivú grafiku pomocou digitálnych nástrojov.

Bitcoinové bankovky

Tom Badley predstavuje rodinu nástrojov na doručiteľa podobných bankovkám, ktoré sú schopné držať a prenášať Bitcoin.

Skeeva

Skeeva začal svoju kariéru ako samouk, umelecký riaditeľ a digitálny 3d umelec, ktorého život je zahalený do 3D

Leap Studios

Leap Studios je vizuálne poradenské a postprodukčné štúdio ktoré sa špecializuje na tvorbu výraznej grafiky pre reklamný priemysel.

Laurie Rowan

Laurie Rowan, britský animátor, ilustrátor a režisér, je meno, ktoré sa stalo synonymom pre živé, hravé a originálne výtvory.