Digital

Abiogenéza

Markos R. Kay je multidisciplinárny umelec a režisér so zameraním na umenie a vedu a generatívne umenie.

Je známy najmä vďaka videoumeleckému experimentu aDiatomea (2008) s umelým životom, ktorý bol prvýkrát vystavený vo Fyletickom múzeu Ernsta Haeckela, generatívnemu krátkometrážnemu filmu The Flow (2011), ktorý sa premietal po celom svete, a sérii obrazov so simuláciou častíc Quantum Fluctuations (2016), ktorá je teraz súčasťou umeleckej zbierky Fidelity.

Jeho umelecká a dizajnérska prax siaha od obrazovkových médií až po tlač a bola prezentovaná v múzeách, na výstavách, festivaloch a v publikáciách, ako sú ArtScience Museum, Museum of Contemporary Digital Art, Bill and Melinda Gates Foundation, Ars Electronica, National Geographic, Wired a VICE.

Abiogenéza je štúdia o tom, ako vznikol život na Zemi. Je to zložitá a záhadná téma a vedci navrhli mnoho rôznych teórií, aby sa pokúsili pochopiť, ako vznikol život.

Predkladáme tu koncepčné pretvorenie teórie „lipidového sveta“, ktorá predpokladá, že život vznikol z lipidov vytvárajúcich membrány, ktoré potom obklopili hmotu a živiny a vytvorili protobunky. Biologické bunky, ako ich poznáme teraz, si môžeme predstaviť ako membrány v membránach.

Text a Foto: www.mrkism.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Miss Aniela

Miss Aniela je britská umelkyňa, ktorá kombinuje umeleckú fotografiu s rekvizitami a technikami CGI a vytvára surrealistické obrazy.

Fernando Penhos Zaga

„Under“ je fascinujúca séria Fernanda Penhosa Zaga, v ktorej sa spája umenie umeleckej fotografie a digitálneho umenia.

Jean-Charles Debroize

Jean-Charles Debroize začal pracovať ako grafický dizajnér po trojročnom štúdiu na škole úžitkového umenia.

Vanessa Rivera

Vanessa Rivera je digitálna umelkyňa inšpirovaná detskou fantáziou, kde jej štyri deti sú hlavným zdrojom inšpirácie.

Paul Viollet Anomália

Paul Viollet je umeleckým riaditeľom v reklamnom priemysle, a hoci svoju prácu veľmi miluje, stále si uvedomuje, že je neustále frustrovaný.

Bruno Béghin

Bruno Béghin je francúzsky dizajnér a tvorca prestížneho komunikačného štúdia a autor reklamných kampaní pre známe značky.