Digital

Garden Archetypes

Značka Gucci, ktorá si pripomína 100. výročie pod kreatívnym vedením Alessandra Micheleho, zaznamenala v priebehu rokov vývoj svojho prístupu založeného na digitálnych technológiách, ktorý nadväzuje na snahu značky spojiť minulosť so súčasnosťou a rozprávať príbehy budúcnosti. Po prvých krokoch na Robloxe, kde dom minulý rok priniesol na platformu niekoľko vzácnych predmetov s podporou komunity tvorcov, teraz Gucci vstupuje do Metaversu novým a vzrušujúcim spôsobom v záhrade Gucci vo Florencii kde sa nachádza záhrada archetypov – pohlcujúci a viaczmyslový priestor

Archetyp je pôvodný model niečoho, zdroj. Ako taký nemôže byť nikdy vytvorený ako kópia, ale skôr informuje a ovplyvňuje to, čo prichádza po ňom. Rovnako aj reklamné kampane značky Gucci za posledných šesť rokov, ktoré dopĺňajú kreatívnu víziu Alessandra Micheleho, predstavujú absolútne jedinečný moment, podnet na zamyslenie sa nad univerzálnymi témami a nad samotnou kreativitou.

Vízie, otázky a stanoviská sú ilustrované v rámci výstavy ponorenej do kaleidoskopickej estetiky Alessandra Micheleho, znásobujúcej sa v rozmanitých inšpiráciách a ďalších archetypoch, ktoré siahajú od umenia a hudby až po moderné metropoly a utopické svety, kde sa stále pohybuje hranica medzi minulosťou, prítomnosťou a budúcnosťou, medzi históriou a mytológiou. Cesta putuje časom i mimo neho, vracia sa tam, kde sa všetko začalo, do Florencie – mesta, kde pred sto rokmi Guccio Gucci založil Maison.

Text a Foto: www.gucci.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Mondlich Bike

Bicykel Mondlicht je vášnivý CGI projekt vytvorený dizajnérskym domom Mondlicht Studios…

Stephen Hanson

Stephen Hanson vyštudoval za umelca pred viac ako 30 rokmi a jeho práca sa vždy vyvíjala prostredníctvom tradičných

Jack Usephot

Brazílsky postprodukčný umelec Jack Usephot vytvára neuveriteľne pôsobivú grafiku pomocou digitálnych nástrojov.

Bitcoinové bankovky

Tom Badley predstavuje rodinu nástrojov na doručiteľa podobných bankovkám, ktoré sú schopné držať a prenášať Bitcoin.

Skeeva

Skeeva začal svoju kariéru ako samouk, umelecký riaditeľ a digitálny 3d umelec, ktorého život je zahalený do 3D

Leap Studios

Leap Studios je vizuálne poradenské a postprodukčné štúdio ktoré sa špecializuje na tvorbu výraznej grafiky pre reklamný priemysel.