CloneXXX
Digital

Kolekcia RTFKT CloneX

Jednoducho povedané, žiadna informácia o najvýznamnejších projektoch NFT v súčasnosti, v ktorom by nebola spomenutá kolekcia CloneX od štúdia RTFKT, by nebola kompletná. Plne 3D avatary nielenže splnili, ale aj prekonali obrovský hype, ktorý ich debutu predchádzal. A od svojho uvedenia na trh vytýčili cestu k sláve NFT.

Bezpochyby za veľkú časť humbugu pred uvedením aj po uvedení kolekcie CloneX NFT do predaja môžu jej tvorcovia. Spoločný tím RTFKT a Takashi Murakami totiž priniesol množstvo talentov aj zástupy fanúšikov, ktorí sa túžili pridať ku komunite jej držiteľov.

Hoci spoločnosť RTFKT nie je ani zďaleka taká etablovaná ako Murakami, v čase, keď uviedla na trh svoje NFT CloneX, si urobila v oblasti NFT pôsobivé meno. Spoločnosť, ktorá bola založená v roku 2020, je popredným kreatívnym štúdiom v oblasti NFT. Konkrétne RTFKT využíva herné enginy, prvotriedny dizajn a rozšírenú realitu na vytváranie jedinečných digitálnych prostriedkov.

RTKTFT sa skutočne etablovala v roku 2021, keď vo februári predala svoje NFT tenisky v hodnote 3,1 milióna dolárov. V nadväznosti na to sa CloneX stal najvýznamnejším výrobcom NFT wearables v rozvíjajúcom sa priestore. RTFKT sa stala takým hitom, že ju pred koncom roka prevzala spoločnosť Nike. Vzhľadom na postavenie etablovaného umelca a horúcich NFT vynálezcov bol kreatívny tím stojaci za NFT CloneX receptom na okamžitý úspech.

Foto a zdroj: RTFKT CloneX NFT

Takashi Murakami

Takashi Murakami je kultový súčasný japonský umelec. Dokonca aj tí, ktorí možno nepoznajú umelca podľa mena, majú slušnú šancu, že sa stretli s jeho legendárnou tvorbou; či už prostredníctvom jeho celosvetovo rozpoznateľného motívu „Flowers“, alebo prostredníctvom niektorej z jeho významných kolaborácií. Spomeňme len niekoľko mien, s ktorými Murakami spolupracoval ešte pred CloneX: Louis Vuitton, Vogue, Pharrell Williams a Kanye West.

TAKASHI
Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry.

Mohlo by sa Vám páčiť

Luciano Cian

Luciano Cian je brazílsky umelec, ktorý vytvára farebné digitálne maľby, v ktorých sa...

Štúdio Platinum

Brazílske štúdio Platinum vytvára pôsobivé výtvory CGI pre reklamu a film.

Olivier Caron

Olivier Caron je digitálny umelec a režisér z Nantes ktorý sa špecializuje na...

Lee Griggs

Madridský umelec Lee Griggs používa výkonný renderovací program Arnold a svoju úžasnú predstavivosť...

Paulo de Almeida

Paulo de Almeida je 3D ilustrátor a talentovaný retušér s tvorivým duchom, ktorý...

Daryl Anselmo

Daryl Anselmo je výnimočnou postavou, ktorá nezanechala len stopu, ale vytvorila celý prúd...