Interiér

Hotel Goldene Rose

Trhovému námestiu v centre mesta Dinkelsbühl v Nemecku dominuje budova z 15. storočia, pôvodne hostinec, s výraznou žltou fasádou. Kancelária noa/network of architecture v nej vytvorila 43 izieb (25-75 m²), wellness (800 m²) a strešný bazén.

Prízemie hotela Golden Rose ponúka kaviareň, bar, salónik, recepciu a reštauráciu v béžových a pieskových tónoch. Hotel zahŕňa aj štyri susedné budovy. V nich sa využila bývalá tanečná sála a kino a teraz slúžia ako multifunkčné priestory. Hotelovú mozaiku tvorí 14 prázdninových bytov (40-100 m²): historické odkazy sa miešajú s jednotným interiérovým dizajnom.

Izby a apartmány sú navrhnuté v pôsobivých béžových a pieskových tónoch. Hlavná budova a podkrovie ponúkajú výhľad na mesto. Staré a nové sa spája v hrubých stenách, zladených oknách a drevených trámoviach s modernými kúpeľňami.

Kúpele sa nachádzajú v podkroví troch budov s bazénom, saunami a oddychovými zónami s výhľadom. Zastrešený bazén kombinuje bezpečnosť a zachovanie historického charakteru. Vnútorné schodisko vedie do relaxačnej zóny. Kúpele sú otvorené pre všetkých návštevníkov.

Text a Foto: www.hotelgoldenerose.de

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Predajňa Bottega Veneta

Bottega Veneta predstavuje svoju novú parížsku vlajkovú predajňu, prvú, ktorú navrhol kreatívny riaditeľ značky Matthieu Blazy.

Cloud Kindergarten

Materská škola Cloud Kindergarten sa nachádza v štvrti LuxeLakes v Čcheng-tu vedľa parku Cloud Park, v blízkosti existujúcich vodných plôch.

Ovenecká 33 Praha

Architektonická kancelária Objektor Architekti nedávno dokončila rekonštrukciu otvoreného bytu Ovenecká 33 v Prahe.

Alecrim

Inšpirácia spoločnosti Alan Chu Arquitectura pre premenu domu Alecrim House pochádzala z túžby integrovať obytné domy s prírodným svetom.

Predajňa rýb

Architektonická kancelária Baranowitz & Goldberg Architects predstavila svoj návrh predajne rýb Yama v južnej štvrti Florentin v Tel Avive.

Kníhkupectvo

Dizajn kníhkupectva Shenzhen Zhongshuge navrhlas spoločnosť X+LIVING a je silne inšpirovaný imigračnou históriou mesta.