Interiér

Villa Rinascimentale

Villa Rinascimentale – florentský ateliér Sammarro Architecture Studio vracia lesk jednému z najvýznamnejších umeleckých dedičstiev 15. storočia, ktoré sa nachádza na kopcoch v susedstve Florencie.

Hlavným cieľom projektu obnovy, ktorý vypracoval architekt Luigi Sammarro, je dialóg medzi dvoma štýlmi: renesančným a súčasným. Mäkké a novo pridané línie obnoveného prostredia, ako aj použitie na mieru navrhnutého nábytku, dizajnérskych ikon s minimálnym a rozhodným charakterom a tiež rafinovaných a originálnych materiálov umocňujú už existujúcu architektúru. Výsledkom je elegantná a rafinovaná stavba, ktorá vie ohromiť a zaujať svojimi priestormi a kontrastmi.

Elegantná vila je nepretržitým striedaním plných a prázdnych plôch, výstupkov a výklenkov, geometrických tvarov s čistými, ale podmanivými líniami, ktoré sa navzájom prelínajú. Zásah nového vloženia výťahu do vnútra vily nielenže zabezpečuje spojenie medzi dvoma poschodiami vily, ale ponúka aj nové kompozičné čítanie priestoru. Obkladový systém Scomposta & Boiserie od spoločnosti De Castelli, navrhnutý a vyrobený na mieru, zavádza nový architektonický prvok v celej výške, ktorý sám definuje svoju centrálnosť. Výberom nehrdzavejúcej ocele ako hlavného materiálu je zaručená vysoká technická výkonnosť, zatiaľ čo povrchová úprava v páse DeLabré dodáva triezvosť a eleganciu. Aj smer pruhov zdôrazňuje vertikalitu objemu tým, že vyvažuje vzťah s existujúcimi tvarmi.

Text a Foto: www.sammarro.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Penthouse Viedeň

Interiérom penthousu, ktoré navrhlo rakúske štúdio destilat, sa tiahne vzrušujúca súhra luxusných materiálov a jednoduchých tvarov.

Podkrovie VitraHaus

Mätovo zelená je jedna z farieb ktorú použila dizajnérka Sabine Marcelis pri návrhu interiéru podkrovia predajne…

Meland Club

Tento projekt je vlajkovou loďou Meland Club, poprednej čínskej značky zábavných parkov pre rodičov a deti.

Cheval Blanc Paris

Hotel Cheval Blanc Paris s rozlohou 172 000 štvorcových metrov, ktorý zahŕňa 72 izieb a apartmánov…