Interiér

Villa Rinascimentale

Villa Rinascimentale – florentský ateliér Sammarro Architecture Studio vracia lesk jednému z najvýznamnejších umeleckých dedičstiev 15. storočia, ktoré sa nachádza na kopcoch v susedstve Florencie.

Hlavným cieľom projektu obnovy, ktorý vypracoval architekt Luigi Sammarro, je dialóg medzi dvoma štýlmi: renesančným a súčasným. Mäkké a novo pridané línie obnoveného prostredia, ako aj použitie na mieru navrhnutého nábytku, dizajnérskych ikon s minimálnym a rozhodným charakterom a tiež rafinovaných a originálnych materiálov umocňujú už existujúcu architektúru. Výsledkom je elegantná a rafinovaná stavba, ktorá vie ohromiť a zaujať svojimi priestormi a kontrastmi.

Elegantná vila je nepretržitým striedaním plných a prázdnych plôch, výstupkov a výklenkov, geometrických tvarov s čistými, ale podmanivými líniami, ktoré sa navzájom prelínajú. Zásah nového vloženia výťahu do vnútra vily nielenže zabezpečuje spojenie medzi dvoma poschodiami vily, ale ponúka aj nové kompozičné čítanie priestoru. Obkladový systém Scomposta & Boiserie od spoločnosti De Castelli, navrhnutý a vyrobený na mieru, zavádza nový architektonický prvok v celej výške, ktorý sám definuje svoju centrálnosť. Výberom nehrdzavejúcej ocele ako hlavného materiálu je zaručená vysoká technická výkonnosť, zatiaľ čo povrchová úprava v páse DeLabré dodáva triezvosť a eleganciu. Aj smer pruhov zdôrazňuje vertikalitu objemu tým, že vyvažuje vzťah s existujúcimi tvarmi.

Text a Foto: www.sammarro.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Predajňa Bottega Veneta

Bottega Veneta predstavuje svoju novú parížsku vlajkovú predajňu, prvú, ktorú navrhol kreatívny riaditeľ značky Matthieu Blazy.

Cloud Kindergarten

Materská škola Cloud Kindergarten sa nachádza v štvrti LuxeLakes v Čcheng-tu vedľa parku Cloud Park, v blízkosti existujúcich vodných plôch.

Ovenecká 33 Praha

Architektonická kancelária Objektor Architekti nedávno dokončila rekonštrukciu otvoreného bytu Ovenecká 33 v Prahe.

Alecrim

Inšpirácia spoločnosti Alan Chu Arquitectura pre premenu domu Alecrim House pochádzala z túžby integrovať obytné domy s prírodným svetom.

Predajňa rýb

Architektonická kancelária Baranowitz & Goldberg Architects predstavila svoj návrh predajne rýb Yama v južnej štvrti Florentin v Tel Avive.

Kníhkupectvo

Dizajn kníhkupectva Shenzhen Zhongshuge navrhlas spoločnosť X+LIVING a je silne inšpirovaný imigračnou históriou mesta.