Móda

Chanel Jar Leto 2023

Na filmovom pozadí, na 360° filmovom plátne z filmu „Last Year in Marienbad“ (1961) Alaina Resnaisa, kolekcia CHANEL Ready-to-Wear na jar a leto 2023 podnecuje samotnú podstatu „pôvabu“. Skúmajúc slobodu ženy – pohybu a prejavu – Virginie Viard predstavuje koláž pôvabu, ktorá víri modernosťou a ľahkosťou. Symboly ženskosti, od perál a flitrov až po mašle a perie, sa vznášajú na hodvábnych šifónoch, bodkách a tvídových nohaviciach. Zmyselnosť oplýva meniacimi sa pomermi jemnosti, štruktúry a drahých ozdôb. Tajomstvo preniká v neuchopiteľných ozvenách Gabrielle Chanel, ktoré sú vykonané prirodzene moderným rukopisom.

„Keď sa telo už nezaoberá výlučne svojou eleganciou, keď posadnutosť byť krásna ustúpila vnútornému postoju – postoju mysle, a nie prejavu pýchy -, vtedy má žena všetko spolu získané v prirodzenosti, mladosti a jednoduchosti. Práve urobila obrovský krok k vlastnému naplneniu.“ Gabrielle Chanel

Po prehliadke CHANEL Spring-Summer 2023 Ready-to-Wear, ktorú viedla Virginie Viard, sa ambasádori a priatelia domu, JENNIE, Kristen Stewart, Rebecca Marder, Karidja Touré, Lyna Khoudri, Caroline de Maigret a Stromae sa podelili o svoje názory na kolekciu, obklopené filmovou kolážou s Kristen Stewart v hlavnej úlohe, ktorú vytvorili Inez & Vinoodh.

Text a Foto: www.chanel.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Dolce&Gabbana Jar Leto 2024

Oblečenie, ktoré sa elegantne pohybuje medzi elegantnými siluetami, nadčasovou eleganciou 60. rokov a nezameniteľným podpisom Dolce&Gabbana.

Prada Jar Leto 2024

Kolekcia Prada jar/leto 2024 ponúka absolútnu slobodu tela vyjadrenú v ľahkých šatách zo splývavých látok, ktoré spochybňujú jazyk

FashionTech

Čo chýba móde? Podľa holandskej módnej návrhárky a inovátorky Anouk Wipprecht „mikrokontroléry“, pracuje totiž v oblasti „FashionTech“.

Blue Book 2023

Spoločnosť Tiffany & Co. oznámila debut Blue Book 2023: Out of the Blue, najnovšiu kolekciu vysoko hodnotných

Jean Paul Gaultier

Vystúpenie hosťujúceho návrhára Julien Dossena v dome Jeana Paula Gaultiera sa stalo vrcholom týždňa módy.

Chanel Cruise 2023/24

Nedávne otvorenie najväčšieho obchodu značky Chanel v USA pripravili pôdu pre letnú kolekciu s hollywoodskou tematikou.