Móda

Chanel Jeseň Zima 2023 HC

Kolekcia CHANEL Haute Couture na jeseň-zimu 2023/24 inšpirovaná parížskym pôvabom, ktorú navrhla Virginie Viard, predstavuje portrét jemnej a zároveň odvážnej ženskosti. Kolekciu prezentovanú na nábreží rieky Seiny zdobia vyšívané motívy ovocia a kvetov pripomínajúce zátišia blízke maliarskemu umeniu. Siluety sa pohrávajú s mužskými kódmi, miešajú prísnosť a asymetriu, sebavedomú a diskrétnu postavu.

IViardovej prístup je Chanel ako životný štýl. Bez vznešených konceptov, vtipov alebo teatrálnych trikov sa zameriava na zachytenie podstaty francúzskosti. „Sofistikovanosť a jednoduchosť, stálosť a krása“ boli formulácie v jej tlačovej správe. Išla o jej zobrazenie až po verné odzrkadlenie nenapodobiteľného francúzskeho štandardu krásy: dokonalé-nedokonalé, zjavne neupravené vlasy a make-up au naturel.

Prehliadku viedla Caroline de Maigret, autorka bestselleru „Ako byť Parížankou, nech ste kdekoľvek“, vlastniaca šik v dlhom dvojradovom tvídovom kabáte, ruky mala dôverne vo vreckách. Denné oblečenie – úzke kabáty, červené tvídové sako Principal boy, ktoré mal na sebe psík, obleky s dĺžkou po kolená a mierne modné nohavicové kostýmy – sa pohybovalo niekde medzi 80. a 60. rokmi.

Text a Foto: www.chanel.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Dolce&Gabbana Jar Leto 2024

Oblečenie, ktoré sa elegantne pohybuje medzi elegantnými siluetami, nadčasovou eleganciou 60. rokov a nezameniteľným podpisom Dolce&Gabbana.

Prada Jar Leto 2024

Kolekcia Prada jar/leto 2024 ponúka absolútnu slobodu tela vyjadrenú v ľahkých šatách zo splývavých látok, ktoré spochybňujú jazyk

FashionTech

Čo chýba móde? Podľa holandskej módnej návrhárky a inovátorky Anouk Wipprecht „mikrokontroléry“, pracuje totiž v oblasti „FashionTech“.

Blue Book 2023

Spoločnosť Tiffany & Co. oznámila debut Blue Book 2023: Out of the Blue, najnovšiu kolekciu vysoko hodnotných

Jean Paul Gaultier

Vystúpenie hosťujúceho návrhára Julien Dossena v dome Jeana Paula Gaultiera sa stalo vrcholom týždňa módy.

Chanel Cruise 2023/24

Nedávne otvorenie najväčšieho obchodu značky Chanel v USA pripravili pôdu pre letnú kolekciu s hollywoodskou tematikou.