Móda

Dánska kráľovská akadémia

Jedenásť študentov magisterského programu „Móda, odev a textil – nové výzvy na zmenu“ na Dánskej kráľovskej akadémii predstavilo svoje absolventské kolekcie na Týždni módy v Kodani. Bola to silná prehliadka vo všetkých oblastiach.

Ako študenti bakalárskeho štúdia sa táto trieda musela popasovať s pandémiou. Teraz, poznamenal dekan Marcus Aminaka Wilmont, sú študenti „neustále bombardovaní dosť desivými správami a myslím si, že to na nich určite má vplyv. Myslím si, že sa čoraz viac obracajú k tomu, čo robia, ako k spôsobu, ktorým sa snažia vytvoriť si šťastie, život a zmysel.“ Dodal, že len málo z nich chce prejsť do luxusu, pretože „nemajú záujem len kŕmiť mašinériu“. Zdá sa, že sú odhodlaní pokúsiť sa urobiť svet lepším a ľudskejším miestom, napríklad skúmaním myšlienok identity a spolupatričnosti.

Nové perspektívy rozširujú naše chápanie toho, čím móda môže byť a čo dokáže. Wilmont zároveň spozoroval, že mnohí v triede sa zameriavajú na menšie nároky. Čiastočne to súvisí so zodpovednou tvorbou, ale ide to aj hlbšie. „Veľmi im záleží na komunite a ľuďoch, s ktorými majú pocit, že niečo zdieľajú, a chcú túto hodnotu zabudovať do svojho oblečenia. Nemusia sa nevyhnutne zaoberať tým, ako ho čo najviac škálovať v čo najkratšom čase, čo je podľa mňa ušľachtilejší spôsob nazerania na dizajn.“

Text a Foto: copenhagenfashionweek.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Dolce&Gabbana Jar Leto 2024

Oblečenie, ktoré sa elegantne pohybuje medzi elegantnými siluetami, nadčasovou eleganciou 60. rokov a nezameniteľným podpisom Dolce&Gabbana.

Prada Jar Leto 2024

Kolekcia Prada jar/leto 2024 ponúka absolútnu slobodu tela vyjadrenú v ľahkých šatách zo splývavých látok, ktoré spochybňujú jazyk

FashionTech

Čo chýba móde? Podľa holandskej módnej návrhárky a inovátorky Anouk Wipprecht „mikrokontroléry“, pracuje totiž v oblasti „FashionTech“.

Blue Book 2023

Spoločnosť Tiffany & Co. oznámila debut Blue Book 2023: Out of the Blue, najnovšiu kolekciu vysoko hodnotných

Jean Paul Gaultier

Vystúpenie hosťujúceho návrhára Julien Dossena v dome Jeana Paula Gaultiera sa stalo vrcholom týždňa módy.

Chanel Cruise 2023/24

Nedávne otvorenie najväčšieho obchodu značky Chanel v USA pripravili pôdu pre letnú kolekciu s hollywoodskou tematikou.