Móda

Givenchy Jeseň Zima 2022

„Elegantná nonšalancia“ – takto Matthew M. Williams opisuje kolekciu pánskej a dámskej konfekcie Givenchy na jeseň/zimu 2022. Preniesli sme sa späť do obdobia dospievania, keď grafické tričká a čierne na čiernom komplety boli základom šatníka (čo, na veľké zdesenie našich matiek, nebolo obdobie).

Súčasne prezentované kolekcie Givenchy na jeseň/zimu 2022 priniesli poriadnu dávku nostalgie v kombinácii so streetwearovými siluetami – myslite na vrstvené tričká, skrátené mikiny a priestranné nohavice – a nadrozmernými doplnkami.

Charakteristická štruktúra značky Givenchy však zostala zachovaná v kabátoch šitých na mieru a formálnom oblečení, zatiaľ čo záblesky ženskosti prišli vďaka flitrom od hlavy až po päty a volánovým šatám. Gothcore estetiku dotvárali aj minimálne nalíčené tváre modeliek a modelov, ktoré zdobili umelé piercingy.

Text a Foto: www.givenchy.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Dolce&Gabbana Jar Leto 2024

Oblečenie, ktoré sa elegantne pohybuje medzi elegantnými siluetami, nadčasovou eleganciou 60. rokov a nezameniteľným podpisom Dolce&Gabbana.

Prada Jar Leto 2024

Kolekcia Prada jar/leto 2024 ponúka absolútnu slobodu tela vyjadrenú v ľahkých šatách zo splývavých látok, ktoré spochybňujú jazyk

FashionTech

Čo chýba móde? Podľa holandskej módnej návrhárky a inovátorky Anouk Wipprecht „mikrokontroléry“, pracuje totiž v oblasti „FashionTech“.

Blue Book 2023

Spoločnosť Tiffany & Co. oznámila debut Blue Book 2023: Out of the Blue, najnovšiu kolekciu vysoko hodnotných

Jean Paul Gaultier

Vystúpenie hosťujúceho návrhára Julien Dossena v dome Jeana Paula Gaultiera sa stalo vrcholom týždňa módy.

Chanel Cruise 2023/24

Nedávne otvorenie najväčšieho obchodu značky Chanel v USA pripravili pôdu pre letnú kolekciu s hollywoodskou tematikou.