Móda

Massimo Izzo

Možno je to inšpirácia, ktorú mu poskytuje bohatstvo mora, ktoré obklopuje jeho rodný ostrov Sicília. Možno je to bohatým dedičstvom gréckej kultúry a civilizácie, ktorá kedysi prenikla do krajiny, ktorú obýva. A možno je to aj umelecké cítenie, ktoré má zakorenené v krvi. Nech je to akokoľvek, Massimo Izzo má živú predstavivosť, ktorá vyčaruje mnoho svetov, a inšpiratívny dotyk, ktorý pretavuje fantázie do neobyčajných šperkov.

Massimo sa narodil v Messine a dnes žije v Syrakúzach, kde má krásny ateliér, šperkársku dielňu a showroom. Usídlil sa v budove z 18. storočia v historickom a ostrove Ortigia, ktorý je archeologickou lokalitou, v srdci starobylého sicílskeho mesta Syrakúzy. Klienti a návštevníci tu majú možnosť nahliadnuť do dielne z okna na konci jej galérie.

Na pozadí tejto bohatej prírodnej krásy, histórie a kultúry Massimo najprv študoval na Štátnom umeleckom inštitúte v Syrakúzach, kde navštevoval kurzy v experimentálnej sekcii základného kovu a zlatníctva. Neskôr v roku 1985 získal diplom majstra umenia a následne diplom umeleckej spôsobilosti. V roku 1987 si ako 21-ročný otvoril vlastné zlatnícke laboratórium v srdci Ortigie, starého centra Syrakúz.

Massimo vytvoril nespočetné množstvo zázrakov zo zlata, sardínskych koralov, drahých kameňov a iných prírodných materiálov. Jeho prevládajúce motívy výrazne evokujú oceán – morské hviezdice, ježkovia, morské koníky, kraby, morské panny a všetko pod vodou. Línie šperkov raz zakrivené, raz vlniace sa a niekedy tupo rozšírené ako vetvy koralov ešte viac zdôrazňujú morský svet.

Massimo bol aktuálne pozvaný galeristkou Elisabettou Cipriani, aby vytvoril sériu šiestich jedinečných prsteňov z čierneho striebra, zafírov, diamantov a drahých opálov, ktoré sú pre Massima cestou za hľadaním podstaty. Prstene Sciara sú surrealistické, farebné, žiarivé krátery so sýtymi čiernymi farbami v kontraste s trblietavými líniami. Sú evokáciou pocitov a volaním po novom živote.

Text a Foto: www.massimoizzo.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Dior Cruise 2025

Pre Mariu Graciu Chiuri je prezentácia kolekcie Cruise 2025 príležitosťou nasledovať kroky Christiana Diora…

Arielle Ratner

Ak Arielle Ratner strávila roky „sadením semienok“ v oblasti dizajnu a výroby šperkov, teraz úspešne žne úrodu.