Móda

Massimo Izzo

Možno je to inšpirácia, ktorú mu poskytuje bohatstvo mora, ktoré obklopuje jeho rodný ostrov Sicília. Možno je to bohatým dedičstvom gréckej kultúry a civilizácie, ktorá kedysi prenikla do krajiny, ktorú obýva. A možno je to aj umelecké cítenie, ktoré má zakorenené v krvi. Nech je to akokoľvek, Massimo Izzo má živú predstavivosť, ktorá vyčaruje mnoho svetov, a inšpiratívny dotyk, ktorý pretavuje fantázie do neobyčajných šperkov.

Massimo sa narodil v Messine a dnes žije v Syrakúzach, kde má krásny ateliér, šperkársku dielňu a showroom. Usídlil sa v budove z 18. storočia v historickom a ostrove Ortigia, ktorý je archeologickou lokalitou, v srdci starobylého sicílskeho mesta Syrakúzy. Klienti a návštevníci tu majú možnosť nahliadnuť do dielne z okna na konci jej galérie.

Na pozadí tejto bohatej prírodnej krásy, histórie a kultúry Massimo najprv študoval na Štátnom umeleckom inštitúte v Syrakúzach, kde navštevoval kurzy v experimentálnej sekcii základného kovu a zlatníctva. Neskôr v roku 1985 získal diplom majstra umenia a následne diplom umeleckej spôsobilosti. V roku 1987 si ako 21-ročný otvoril vlastné zlatnícke laboratórium v srdci Ortigie, starého centra Syrakúz.

Massimo vytvoril nespočetné množstvo zázrakov zo zlata, sardínskych koralov, drahých kameňov a iných prírodných materiálov. Jeho prevládajúce motívy výrazne evokujú oceán – morské hviezdice, ježkovia, morské koníky, kraby, morské panny a všetko pod vodou. Línie šperkov raz zakrivené, raz vlniace sa a niekedy tupo rozšírené ako vetvy koralov ešte viac zdôrazňujú morský svet.

Massimo bol aktuálne pozvaný galeristkou Elisabettou Cipriani, aby vytvoril sériu šiestich jedinečných prsteňov z čierneho striebra, zafírov, diamantov a drahých opálov, ktoré sú pre Massima cestou za hľadaním podstaty. Prstene Sciara sú surrealistické, farebné, žiarivé krátery so sýtymi čiernymi farbami v kontraste s trblietavými líniami. Sú evokáciou pocitov a volaním po novom živote.

Text a Foto: www.massimoizzo.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Fabergé

Tradičné materiály a zložité techniky tvoria charakteristické prvky pestrej a bohatej kolekcie Fabergé Heritage.

Petra Toth

V dizajne Petry Toth spojenie „starého“ so „novým“ nie je len frázou, ale cieľavedomým prístupom k vytváraniu šperkov.