Móda

Petra Toth

V srdci slovenského šperkového umenia sa vyníva talentovaná umelkyňa Petra Toth, ktorej tvorba spočíva v prepojení pôvodných slovanských ornamentov s moderným a sofistikovaným dizajnom. Jej šperky nesú s sebou nielen estetickú krásu, ale aj hlboký odkaz o dedičstve a pôvodnej slovenskej kultúre.

Petra Toth sa venuje výrobe šperkov, ktoré nesú jedinečný charakter slovanských ornamentov. Vo svojej tvorbe využíva autentické slovanské vzory, ktoré transformuje do podoby, ktorá oslovuje nielen tvorcovu predstavivosť, ale aj vkus rôznych skupín ľudí. Medzi nositeľmi jej diel patria nielen známe tváre slovenského šoubiznisu a podnikateľskej elity, ale aj obyčajné ženy a dievčatá.

V každom kúsku Petra Toth dokáže zachytiť kúzlo slovenských tradícií. Jej šperky nie sú len módnym doplnkom, ale aj umeleckým vyjadrením pôvodnej kultúry. Symbolika v každom dieli nesie s sebou poslanie o dôležitosti uchovávania a oživovania tradícií, čo robí z jej práce viac než len komerčný produkt.

Medzi širokým sortimentom, ktorý Petra Toth ponúka, patria náušnice, náhrdelníky, náramky, prívesky, prstene, brošne, retiazky a šperkové kolekcie. Jej šperky nezapadajú len do bežného každodenného štýlu, ale nachádzajú svoje miesto aj na pódiu krásy – vytvára šperky a korunky pre víťazky súťaží Miss Universe, čo je odrazom ich výnimočnosti a nádhernej elegancie.

V dizajne Petry Toth spojenie „starého“ so „novým“ nie je len frázou, ale cieľavedomým prístupom k vytváraniu šperkov. Jej práce sú plné symboliky a rafinovanosti, čo pridáva každému kúsku unikátny a osobitný význam.

V svete šperkového umenia je Petra Toth osobnosťou, ktorá zanecháva výraznú stopu. Jej tvorba nás nielen očarí svojou krásou, ale nás zároveň spája s našimi koreňmi a tradíciami. Petra Toth je umelkyňou, ktorá dokáže prepojiť minulosť a súčasnosť, vytvárať diela, ktoré nám pripomínajú krásu a bohatstvo slovenskej kultúry.

Text a Foto: www.petratoth.sk

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Dior Cruise 2025

Pre Mariu Graciu Chiuri je prezentácia kolekcie Cruise 2025 príležitosťou nasledovať kroky Christiana Diora…

Arielle Ratner

Ak Arielle Ratner strávila roky „sadením semienok“ v oblasti dizajnu a výroby šperkov, teraz úspešne žne úrodu.