Technika

Ascendance - Atea

Ascendance – Atea je lietadlo s vertikálnym vzletom a pristátím (VTOL) navrhnuté ako čisté, tiché a efektívne riešenie pre pokročilú leteckú mobilitu.

S doletom viac ako 400 km a časom obratu len 10 minút vďaka nášmu jedinečnému hybridnému pohonnému systému spĺňa naše lietadlo prevádzkové požiadavky dnešných poskytovateľov leteckej mobility na širokú škálu misií, ako je preprava cestujúcich, záchranná zdravotná služba, vyhliadkové lety alebo pozorovanie a hliadkovanie.

Celé lietadlo bolo navrhnuté v súlade s požiadavkami predpisov EASA SC-VTOL a s nimi súvisiacimi prostriedkami zhody na strane vozidla. Lietadlo spĺňa aj súčasné prevádzkové požiadavky podľa predpisov Air Ops o letových trasách a letových rezervách.

Spoločnosť Ascendance spoluzaložili v roku 2018 Jean-Christophe LAMBERT, Benoit FERRAN, Clément DINEL a Thibault BALDIVIA, ktorí majú spolu 26 rokov spoločných skúseností a odborných znalostí s prácou na hybridných a elektrických lietadlách: od Airbusu na plne elektrickom lietadle E-FAN až po dnešné Atea. Všetci štyria partneri, absolventi najlepších francúzskych leteckých a obchodných škôl, sa riadia spoločným poslaním: využiť obrovský potenciál elektrických technológií na vývoj udržateľných leteckých riešení pre dnešok a budúcnosť.

Text a Foto: www.ascendance-ft.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Richard Mille RM 07-01

Richard Mille uvádza tri nové hodinky z farebnej keramiky, ktoré zobrazujú talianske umelecké a architektonické hnutie Memphis Design.

Aston Martin DB5

Po šiestich desaťročiach je Aston Martin DB5 naďalej jedným z najikonickejších a najrozpoznateľnejších automobilov na svete.

Rudis Sylva RS23

Hodinky Rudis Sylva Harmonious Oscillator RS 23 sú k dispozícii v limitovanej edícii 8 kusov v titánovej farbe a 8 kusov

QUAD Revela

Séria QUAD Revela je nová pozoruhodná séria reproduktorov od spoločnosti QUAD – tvorcov „The Closest Approach To The

Solar Airship One

Spoločnosť Euro Airship vyvíja vzducholoď Solar Airship One, ktorá plánuje obletieť viac ako 25 krajín počas 20 dní

IWC Big Pilot’s Watch

Hodinky Big Pilot’s Watch od spoločnosti IWC Schaffhausen a trieda G od spoločnosti Mercedes-Benz majú podobnú históriu.