Technika

Breguet Tradition

V ponuke značky, ktorej dominuje tradičný dizajn a povrchová úprava, je len málo línií hodiniek Breguet tak verných minulosti výrobcu ako séria Tradition. S celkovým tvarom, ktorý odkazuje na predplatné vreckových hodiniek Breguet, ktoré sa začali vyrábať v roku 1796, možno povedať, že dizajnové rozhodnutia radu Tradition sú mimoriadne klasicky inšpirované. Zatiaľ čo charakteristické odhalené usporiadanie hlavnej dosky zostáva v celom rade nemenné, značka pokračuje v rozširovaní radu o nové farby, povrchové úpravy ciferníkov a jedinečné komplikácie. Leto 2020 prinieslo dvojicu týchto rozšírení, obe exkluzívne dostupné v butikoch Breguet. Nový modrý ciferník Breguet Tradition Automatique Seconde Rétrograde 7097 a čierny perleťový ciferník dámskych hodiniek Breguet Tradition Dame 7038 síce nie sú revolučnými prírastkami do radu, ale oba ponúkajú pekné reinterpretácie niektorých z najstarších motívov značky Breguet.

Hodinky Breguet Tradition Automatique Seconde Rétrograde 7097 sa prvýkrát objavili v roku 2015 a táto nová exkluzívna butiková interpretácia sleduje mnohé z rovnakých rytmov. Puzdro z 18-karátového bieleho zlata s priemerom 40 mm stále preberá tradičný tvar značky Breguet s charakteristickým ryhovaním v strede puzdra a rovnými zvarenými uškami. Rovnako ako jeho predchodcovia vreckových hodiniek je rámik zrkadlovo leštený a mimoriadne úzky, čím sa všetka pozornosť sústreďuje na zložitý ciferník.

Podobne aj nové hodinky Breguet Tradition Dame 7038 nadväzujú na klasické usporiadanie puzdra Breguet, ale tu ho reinterpretujú v menšej 37 mm forme z 18-karátového ružového zlata. Model Tradition Dame 7038 sa snaží tomuto konzervatívnemu tvaru dodať istý lesk, keď rámček obklopuje 68 briliantov a mierne poddimenzovanú korunku dopĺňa veľký kupolovitý rubín.

TEXT a FOTO: www.ablogtowatch.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Chronoswiss Delphis

Spoločnosť Chronoswiss uviedla drahú limitovanú edíciu hodiniek Chronoswiss Delphis Oracle začiatkom roka 2023.

Richard Mille RM 07-01

Richard Mille uvádza tri nové hodinky z farebnej keramiky, ktoré zobrazujú talianske umelecké a architektonické hnutie Memphis Design.

Aston Martin DB5

Po šiestich desaťročiach je Aston Martin DB5 naďalej jedným z najikonickejších a najrozpoznateľnejších automobilov na svete.

Rudis Sylva RS23

Hodinky Rudis Sylva Harmonious Oscillator RS 23 sú k dispozícii v limitovanej edícii 8 kusov v titánovej farbe a 8 kusov

QUAD Revela

Séria QUAD Revela je nová pozoruhodná séria reproduktorov od spoločnosti QUAD – tvorcov „The Closest Approach To The

Solar Airship One

Spoločnosť Euro Airship vyvíja vzducholoď Solar Airship One, ktorá plánuje obletieť viac ako 25 krajín počas 20 dní