Technika

Cupra Dark Rebel

IAA Mobility v Mníchove sa zdá byť veľtrhom dizajnových štúdií: Mercedes ukazuje CLA ako štúdiu, BMW Neue Klasse ako štúdiu, VW ID. 2all ako štúdiu a Cupra predstavuje DarkRebel.

Expozícia elektrickej odnože Seatu sa zdá byť najviac vzdialená od sériovej výroby. Cupra označuje vozidlo za show car – to znamená, že vozidlo bolo navrhnuté vyslovene pre tento autosalón. Dizajn je výsledkom online procesu: „kmeň Cupra“ (t. j. fanúšikovia a ambasádori značky) navrhol v „hyperkonfigurátore“ viac ako 270 000 vozidiel. Zozbierané údaje sa podľa značky premietli do konečného dizajnu. Výsledok bude vystavený ako fyzický model na veľtrhu IAA Mobility.

Vozidlo je čisto elektricky poháňaný dvojmiestny Shooting Brake. Medzi špeciálne prvky patrí podsvietené logo a farba exteriéru pripomínajúca ortuť. Vpredu vyniká trojuholníkový svetelný podpis inšpirovaný tvarom loga značky. Na kolesách je tiež logo Cupra.

Vzadu sa nachádza rozmerný difúzor s „mečom“ uprostred, ktorý je vyrobený z priehľadného materiálu pripomínajúceho kryštál a má pripomínať kýl plachetnice.

Lak výstavného vozidla sa v závislosti od svetla mení na fialový a strieborný. Koncepčné vozidlo je dlhé 4,5 metra, široké 2,2 metra a vysoké len 1,3 metra. Dvere sa zrejme otvárajú smerom nahor – Cupra však ich fotografie (zatiaľ) neukazuje.

Šéfdizajnér Cupry Jorge Diez hovorí: „Cupra DarkRebel stelesňuje celú DNA a hodnoty značky. Vďaka širšej ramennej línii, dlhej kapote a nižšiemu priestoru pre cestujúcich je plne zameraná na osobu sediacu za volantom.“

Text a Foto: www.cupraofficial.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Morgan Midsummer

Spoločnosti Pininfarina a Morgan sa spájajú pri tvorbe nového otvoreného karosárskeho vozidla Midsummer.

BMW XM Mystique Allure

BMW XM Mystique Allure je prvým vozidlom v histórii značky, pri ktorého návrhu boli použité materiály z oblasti vysokej

Aston Martin Vantage

Aston Martin s hrdosťou predstavil nový model Vantage ktorý je najnovším prírastkom v kultovej rodovej línii.

House of Sound

House of Sound je dom v New Yorku, kde sú prezentované najlepšie audio produkty od spoločností McIntosh…