Technika

Junkers A50 Junior

V lete 2020 sa zrodil projekt a o jeden a pol roka neskôr, krátko pred Vianocami 2021, nový A50 Junior úspešne vzlietol na svoj prvý let.

Dieter Morszeck si opäť splnil sen – myšlienka ultraľahkého lietadla pre mladých a mladých srdcom, ktoré v sebe spája skvelé letové vlastnosti, pocit dobrodružstva a slobody, ako aj moderné bezpečnostné štandardy, sa stala skutočnosťou. Špeciálne lietadlo, nový A50 Junior, sa dostáva do sériovej výroby. So štvorvalcovým motorom Rotax, vrtuľou MT Mühlbauer, brzdami Beringer a letovými prístrojmi GARMIN sú v ňom nainštalované najmodernejšie technológie. O najvyššiu možnú bezpečnosť sa stará aj zabudovaný záchranný systém Galaxy.

Prvých 29 lietadiel, inšpirovaných skutočným zrodom A50 (1929), sa predáva v špeciálnej edícii za uvádzaciu cenu 179 000 eur (vrátane DPH).

Text a Foto: www.junkersaircraft.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Oswalds Mill Audio

Oswalds Mill Audio (OMA) je americká lifestylová spoločnosť, ktorá navrhuje a vyrába špičkové audio zariadenia pre domácnosť.

A for Ara

Ara znamená oltár, cieľom reproduktorov je podporiť oddanosť: aktívne počúvanie, pri ktorom sa celým svojím ja oddávame zvuku.