Technika

Junkers A50 Junior

V lete 2020 sa zrodil projekt a o jeden a pol roka neskôr, krátko pred Vianocami 2021, nový A50 Junior úspešne vzlietol na svoj prvý let.

Dieter Morszeck si opäť splnil sen – myšlienka ultraľahkého lietadla pre mladých a mladých srdcom, ktoré v sebe spája skvelé letové vlastnosti, pocit dobrodružstva a slobody, ako aj moderné bezpečnostné štandardy, sa stala skutočnosťou. Špeciálne lietadlo, nový A50 Junior, sa dostáva do sériovej výroby. So štvorvalcovým motorom Rotax, vrtuľou MT Mühlbauer, brzdami Beringer a letovými prístrojmi GARMIN sú v ňom nainštalované najmodernejšie technológie. O najvyššiu možnú bezpečnosť sa stará aj zabudovaný záchranný systém Galaxy.

Prvých 29 lietadiel, inšpirovaných skutočným zrodom A50 (1929), sa predáva v špeciálnej edícii za uvádzaciu cenu 179 000 eur (vrátane DPH).

Text a Foto: www.junkersaircraft.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Megajachta Colossea

Projekt Pierpaola Lazzariniho – megajachta Colossea s dĺžkou 204 metrov je mobilná plávajúca dokovacia stanica pre odpojiteľnú vzducholoď.

Pininfarina Enigma GT

Počas medzinárodného autosalónu Ženeva 2024 predstavuje spoločnosť Pininfarina svoj nový koncept vozidla Enigma GT na vodíkový pohon.

Rado Anatom Automatic

Hodinky Rado Anatom Automatic poháňané strojčekom Rado R766 ponúkajú presné meranie času a eleganciu bez námahy.

BMW i5 Flow NOSTOKANA

BMW Group predstavuje na veľtrhu umenia Frieze Los Angeles spojenie umenia a inovácií v podobe BMW i5 Flow NOSTOKANA.