Technika

Vianney Halter Antiqua

Hodinky Antiqua boli hodinkami, ktorými Vianney Halter oznámil svetu svoju nezávislú značku počas veľtrhu Baselworld v roku 1998. Boli prvými hodinkami z kolekcie Futur Antérieur, ktorá predstavovala budúcnosť videnú prostredníctvom vízií Julesa Verna a H. G. Wellsa. Model Antiqua dokonale vystihuje rozmar a zázrak doby pre budúcnosť, ktorá sa nikdy nenaplní.

Tento exemplár, vykovaný z ružového zlata, je rovnako ako všetky ostatné exempláre modelu Antiqua raným exemplárom navrhnutým a vyrobeným v dielni Halter Janvier SA v Sainte-Croix vo Švajčiarsku. Pod nepravidelný tvar ciferníka hodiniek sa podpisuje dokonale tradičná 36 mm okrúhla základňa. Tradičná je aj komplikácia, ktorá sa v ňom nachádza – večný kalendár.

Inovatívny dizajn hodiniek Antiqua vytvorila spoločnosť Halter v spolupráci s Jeffom Barnesom, americkým grafickým dizajnérom, ktorý sa dlhodobo zaujíma o horológiu. Rozumie sa, že Barnes si predstavoval náramkové hodinky so štyrmi rôznymi subciferníkmi, ktoré by integrovali steampunkové vplyvy a vypovedali o estetickom cítení samotného Haltera. Hodinár navrhol integrovať do dizajnu komplikáciu večného kalendára, čím by sa ešte viac posunul jeho inovatívny charakter.

Text a Foto: www.acollectedman.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Morgan Midsummer

Spoločnosti Pininfarina a Morgan sa spájajú pri tvorbe nového otvoreného karosárskeho vozidla Midsummer.

BMW XM Mystique Allure

BMW XM Mystique Allure je prvým vozidlom v histórii značky, pri ktorého návrhu boli použité materiály z oblasti vysokej

Aston Martin Vantage

Aston Martin s hrdosťou predstavil nový model Vantage ktorý je najnovším prírastkom v kultovej rodovej línii.

House of Sound

House of Sound je dom v New Yorku, kde sú prezentované najlepšie audio produkty od spoločností McIntosh…