Harley-Davidson-Sportster-S
Technika

Harley-Davidson Sportster S

Spoločnosť Harley-Davidson vyrába model Sportster už viac ako šesť desaťročí. Napriek tomu, že názov siaha až do čias Eisenhowerovej vlády, kánon Sportster obsahuje len dve obdobia: roky Ironhead a éru Evo. Od roku 1957 v jadre modelu vždy burácal 45-stupňový V-Twin s pohonom pushrod. Spolu s vibrujúcou pohonnou jednotkou definovali platformu kolískový rám, konzervatívny štýl a sparťanské priestory. To všetko sa však s modelom Sportster S 2021 zmení.

Prvýkrát v histórii modelu sú brzdy značky Brembo, prevodovka sa pýši šiestimi rýchlosťami a osvetlenie je LED. Historicky základný model Hog, ktorý sa môže pochváliť bohatou elektronickou výbavou, získava zo dňa na deň prémiový status. Odvážny nový dizajn zahŕňa uznávaný motor Revolution Max značky a je v súlade s výkonnostnými ambíciami modelu. Samozrejme, motor s objemom 1 252 cm3 a 60-stupňovým V-twinom neprináša zvyčajné vibrácie cruisera. Namiesto toho poskytuje výkon 121 koní. Sportster je síce šesťdesiatnik, ale v roku 2021 je svižnejší ako kedykoľvek predtým.

Model Sportster S z roku 2021 predstavuje prelomový moment pre najdlhšie vyrábaný model značky Harley. Od bočných ventilov cez horné ventily až po štyri ventily na valec prešiel Sportster dlhú cestu, ale jeho najnovšia podoba je výrazným odklonom od predchádzajúcich iterácií. Model Sportster S by mal osloviť existujúcich zákazníkov Harleyov orientovaných na výkon, ale zároveň by mal do značky pritiahnuť novú krv.

www.rideapart.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry.

Mohlo by sa Vám páčiť

Kollokium Projekt 01

Prvé vydanie hodiniek spoločnosti Kollokium, nazvané Projekt-01, má za cieľ okamžite a bez ostychu položiť…

Alpine Alpenglow Hy4

Alpine Alpenglow H4 2024 je funkčné testovacie vozidlo, ktoré bude mať svoju premiéru na pretekoch Le Mans v júni