Výstava

In America: An Anthology of Fashion

In America: An Anthology of Fashion je druhou časťou dvojdielnej výstavy Kostýmového inštitútu o móde v Spojených štátoch. Táto časť výstavy, prezentovaná v spolupráci s The Met’s American Wing, poukáže na sartoriálne naratívy, ktoré súvisia so zložitou a mnohovrstevnatou históriou dobových miestností amerického krídla.

Mužské a ženské šaty z obdobia od 18. storočia po súčasnosť sú predstavené vo vitrážach inštalovaných vo vybraných dobových miestnostiach z obdobia približne od roku 1805 do roku 1915: Shaker Retiring Room z 30. rokov 19. storočia, salón z Richmondu vo Virgínii z 19. storočia, panoramatická nástenná maľba Versailles z roku 1819 a obývacia izba z 20. storočia, ktorú navrhol Frank Lloyd Wright a ďalšie. Tieto interiéry predstavujú prehľad viac ako dvesto rokov amerického domáceho života a rozprávajú rôzne príbehy – od osobných po politické, od štylistických po kultúrne a od estetických po ideologické. Výstava tieto príbehy reflektuje prostredníctvom série trojrozmerných filmových „zmrazených záberov“ vytvorených v spolupráci s významnými americkými filmovými režisérmi. Tieto mizanscény skúmajú úlohu šiat pri formovaní americkej identity a venujú sa zložitým a mnohovrstevnatým dejinám izieb.

Text a Foto: www.metmuseum.org

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

E-mail je mŕtvy

Výstava „E-mail je mŕtvy“ v Múzeu dizajnu v spolupráci so spoločnosťou Intuit Mailchimp’s Wink sa začína zárodkom e-mailov v 70. rokoch 20. storočia.

Wakate no Yoake

Cieľom dizajnérov OKDO bolo vytvoriť priestor, ktorý by sprostredkoval krásne scenérie varenia saké ľuďom, ktorí doteraz saké

Peter Cook: Cities

Peter Cook, britský architekt a výtvarník, si od 60. rokov 20. storočia získal medzinárodné uznanie svojimi kresbami a maľbami futuristických miest.

OPEN HOUSE WIEN

Festival mestskej architektúry OPEN HOUSE WIEN v septembri poskytne návštevníkom možnosť bezplatne si prezrieť architektonicky zaujímavé budovy a miesta