Výstavy

(Con)temporary Fashion Showcase

V historickom prostredí viedenského Museum für Angewandte Kunst – Geymüllerschlössel bude hosťom módna návrhárka Flora Miranda (*1990 v Salzburgu) so svojimi futuristickými výtvormi.

Technická dokonalosť nie je podstatnou súčasťou jej práce len z hľadiska remeselného spracovania; jej technologicky vyspelé návrhy sú tiež koncepčne zamerané na témy, ako je umelá inteligencia alebo big data, ako aj inovatívne technológie a materiály v móde. Hoci technológia má zvyčajne mužskú konotáciu, Flora Miranda sa zaujíma najmä o jej ženskú stránku (stránky). Žensky čitateľný autoportrét – najmä na internete – a ženské telesné ideály, ako aj súvisiace dimenzie, napríklad sexualita a erotika, sú rovnako v centre pozornosti ako ženské sebapresadzovanie a moc.)

(CON)TEMPORARY FASHION SHOWCASE, ktorá sa začala v roku 2022 v MAK Geymüllerschlössel, vstupuje do svojej druhej sezóny. Vo výstavách tejto série sa spája módny dizajn a umenie, ktoré sa zaoberá odievaním a obliekaním. Počas vybraných víkendov sa organizujú tematicky prepojené diskurzy a programy podujatí. Cieľom série je poskytnúť priestor pre experimentálne a performatívne formáty, otvoriť sezónne a pravidelné fórum pre nadšencov módy a zároveň iniciovať verejný diskurz. V roku 2023 sa uskutočnia dve výstavy venované móde a jej kritickému potenciálu, ktoré vyzvú návštevníkov „premýšľať prostredníctvom módy“.

Termíny výstavy: 2. 9. 2023 — 3. 12. 2023
Kurátor: Lara Steinhäußer, kustódka zbierky textilu a kobercov MAK

Text a Foto: www.mak.at

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

SOLVE: Dizajn hlavolamov

Výstava SOLVE: Puzzle Design Exhibit v Design Museum of Chicago je organizovaná okolo piatich základných zručností, ktoré často

KAFKAESQUE

Výstava KAFKAESQUE sa zameriava na reflexiu Kafkovej tvorby a poetiky v súčasnom výtvarnom umení.

Nová PET Tropicana

Výstava NEW PET TROPICANA sochárky Veroniky Richterovej, ktorá sa už takmer 20 rokov venuje recyklácii a tvorbe sôch