Výstavy

Hermès

Módna značka Hermès postavila v rozsiahlej priemyselnej budove La Pelota, ktorá sa nachádza v milánskej štvrti Brera, na milánskom týždni dizajnu štyri veľké stavby po vzore vodných veží, ktoré sú pokryté priesvitnými farebnými papiermi. Všetky sú osvetlené svetlom zvnútra, ktoré preniká cez tenký papierový plášť a spôsobuje, že veže zdanlivo svietia.

Návštevníci môžu vstúpiť do veží, ktoré sú vyrobené z jaseňového dreva a papiera, a nájsť v nich najnovšiu kolekciu domácich potrieb značky vystavenú na stohoch papierovej hmoty a zavesenú na drevených koľajniciach.

Umeleckí riaditelia Hermès Charlotte Macaux Perelman a Alexis Fabry postavili štruktúry, ktoré by mali odrážať tému ľahkosti značky v roku 2022. Perelmanovú motivovalo, aby stavby vyzerali ako vodné veže, keď si prečítala fotografickú knihu s názvom Vodné veže od Bernda Bechera a Hilly Becherovej. Tieto industriálne štruktúry majú rôzne tvary a materiály, napríklad kov, betón a drevo, a môžu byť osadené na kameňoch alebo dokonca na vysokých pylónoch.

Po skončení týždňa dizajnu v Miláne bude inštalácia opätovne použitá a recyklovaná, pričom papierovina, ktorá sa používa na vystavenie zbierok, sa pošle späť do továrne na výrobu papiera.

Text a Foto: www.hermes.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Latent Spaces

Výstava – pútavý prieskum zavedie divákov na cestu štyrmi odlišnými a podmanivými priestormi v rámci Illusionaries.

Think Nature

Monsieur Plant prostredníctvom svojich inštalácií zachytáva symboly súčasnej spoločnosti a vnáša do nich prírodný a etický nádych.

Paravány Prada

Výstava „Paraventi: Folding Screens from the 17th to 21st Centuries“ sa koná súčasne s dvoma doplňujúcimi výstavami organizovanými

SNG | Hvězdy

Výstava Hvězdy predstavuje tvorbu zakladateľov moderného umenia – Františka Kupku, Emila Fillu, Antonína Procházku, Jana Zrzavého, Františka

Designart Tokyo 2023

DESIGNART Tokyo 2023, jeden z najväčších japonských festivalov dizajnu a umenia, sa venuje téme SPARKS: Freeing Your Thoughts.