Architektúra

Pavilón 21 MINI Opera Space

Ide o dočasný priestor pre experimentálne scénické umenie Bavorskej štátnej opery (Bayerische Staatsoper) v Mníchove. Rozložená konštrukcia, ktorú navrhla spoločnosť COOP HIMMELB(L)AU, pojme 300 sediacich alebo 700 stojacich divákov a dá sa prepraviť na ďalšie miesto podujatia pomocou prepravných kontajnerov.

Modulárna architektúra umožňuje premiestnenie miesta konania na rôzne mestské priestorové štruktúry, na ľubovoľné miesto a prispôsobenie rôznym potrebám jeho majiteľov.

Koncepcia návrhu „Pavilónu 21 MINI Opera Space“ vychádza z riešenia „rozporu“ medzi nimi: výzvou, pred ktorou stojí COOP HIMMELB(L)AU, je navrhnúť ľahkú budovu, ktorá dokáže splniť požiadavky na akustiku koncertnej sály a dá sa rýchlo rozložiť a opäť zložiť. Ako teda vytvoriť priestor, ktorý má kvalitnú akustiku a zároveň je ľahký?

Počas procesu navrhovania sa architekt v prvom rade zamyslel nad tým, ako do sály vniesť architektonické prvky, čím by sa zmenila zvuková sekvencia priestoru a zároveň by sa vytvorila potrebná zvuková kulisa koncertnej sály prostredníctvom série kužeľovitých „Soundscapes“. Steny s reflexnými, pohlcujúcimi vlastnosťami.

Text a Foto: coop-himmelblau.at

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

one-aftr Doldam

Rezidencia Doldam v juhokórejskom národnom parku Seorak je architektonickým dielom, ktoré vzniklo na základe inšpirácie jesenným lístím.

Veľryba

Nová arktická atrakcia v Nórsku – múzem Veľryba rozpráva príbeh o týchto veľkých obyvateľoch podmorského sveta.

Millennium Garden

Skôr než sa Piet Oudolf stal slávnym, navrhol záhradu Milénia v Pensthorpe neďaleko Fakenhamu – svoje prvé veľké