Architektúra

Pavilón 21 MINI Opera Space

Ide o dočasný priestor pre experimentálne scénické umenie Bavorskej štátnej opery (Bayerische Staatsoper) v Mníchove. Rozložená konštrukcia, ktorú navrhla spoločnosť COOP HIMMELB(L)AU, pojme 300 sediacich alebo 700 stojacich divákov a dá sa prepraviť na ďalšie miesto podujatia pomocou prepravných kontajnerov.

Modulárna architektúra umožňuje premiestnenie miesta konania na rôzne mestské priestorové štruktúry, na ľubovoľné miesto a prispôsobenie rôznym potrebám jeho majiteľov.

Koncepcia návrhu „Pavilónu 21 MINI Opera Space“ vychádza z riešenia „rozporu“ medzi nimi: výzvou, pred ktorou stojí COOP HIMMELB(L)AU, je navrhnúť ľahkú budovu, ktorá dokáže splniť požiadavky na akustiku koncertnej sály a dá sa rýchlo rozložiť a opäť zložiť. Ako teda vytvoriť priestor, ktorý má kvalitnú akustiku a zároveň je ľahký?

Počas procesu navrhovania sa architekt v prvom rade zamyslel nad tým, ako do sály vniesť architektonické prvky, čím by sa zmenila zvuková sekvencia priestoru a zároveň by sa vytvorila potrebná zvuková kulisa koncertnej sály prostredníctvom série kužeľovitých „Soundscapes“. Steny s reflexnými, pohlcujúcimi vlastnosťami.

Text a Foto: coop-himmelblau.at

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Angle Lake Station

Angle Lake Station v Seattli je nová forma sociálnej infraštruktúry poskytujúca nevyhnutnú verejnú dopravu, ale aj dôležité verejné

Kúpele Copii

Architekt Victor Ortiz pomenoval kúpele Copii podľa domorodého výrazu pre termita, keďže projekt čerpá inšpiráciu od týchto

Villa del Balbianello

Villa del Balbianello na západnom brehu jazera Como je jednou z najromantickejších a najidylickejších záhrad v Taliansku.

CLT dom

Dom CLT je ukrytý vo vidieckej krajine Maďarska a predstavuje nenápadnú svätyňu, šepot v lese, ktorý hovorí o dizajne a harmónii.