Architektúra

Veža Higher Roch

Architektonická kancelária Brenac & Gonzalez & Associés navrhla túto obytnú vežu pozostávajúcu zo 76 bytov na 16 podlažiach, ktorej terasy a balkóny sú pokryté 4000 m2 bambusových lamiel MOSO.

Výstavba veže Higher Roch sa začala v roku 2019 a bola dokončená v júni 2022. Makroprojekt City Roch, v ktorom sa nachádza Higher Roch, je zmiešaný komplex nehnuteľností pozostávajúci z obytných budov, kancelárskych budov a obchodov.

Tento mestský projekt postavený na bývalej železničnej pustatine prináša nový život do hypercentra štvrte Nouveau Saint-Roch vo francúzskom Montpellier. Základ tohto komplexu budov je z bieleho betónu. Odkazuje na charakter stanice a budov v jej bezprostrednej blízkosti. Komplex sa rozprestiera ako stuha obchodov a kancelárií.

So svojou výškou 50 metrov symbolizuje veža vstupnú bránu do novej štvrte a ako taká musí spájať dve mestské histórie. Preto architekti pracovali na projekte v dvoch nad sebou umiestnených registroch.

Text a Foto: brenac-gonzalez.fr

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Gymnázium Nanbu Eye

Gymnázium Nanbu Eye, dokončené v júli 2023, sa nachádza pozdĺž rieky Jialing v novej štvrti Manfu v Nanbu v čínskom štáte

Vzdušné mosty

Mosty definované kryštalickými formami, ktoré sú odkazom na molekulárne štruktúry vyskytujúce sa v organickej chémii.

Pavilón na nádvorí OWO

Spoločnosť DaeWha Kang Design dokončila úžasný návrh nádvoria a pavilónu pre The OWO, bývalý Old War Office v londýnskej

Vyhliadková veža

Salling Tower, vyhliadková veža v prístave Aarhus, je vytvorená ako pozoruhodná mestská socha s pozoruhodným architektonickým výrazom.

Záhrady Battersea Roof

Záhrady Battersea Roof, ktoré majú jedinečný charakter mestského parku, vytvoril James Corner zo spoločnosti Field Operations a LDA

Kloboucká lesní

Administratívna budova spoločnosti Kloboucká lesní z dielne štúdia Mjölk je navrhnutá tak, aby určovala smer výstavby budúcnosti.