Digital

Daryl Anselmo

Daryl Anselmo je výnimočnou postavou, ktorá nezanechala len stopu, ale vytvorila celý prúd inovácie v hernom priemysle. Jeho kariéra sa začala ako 3D umelec v spoločnosti Electronic Arts uprostred prechodu z 2D do 3D sveta hier. Anselmo však neobmedzil svoj záber len na umelecké aspekty. Využil svoje technické schopnosti na tvorbu nástrojov a skriptov, ktoré zjednodušovali tvorbu obsahu pre malé tímy umelcov.

Jeho spojenie s Joshom Holmesom viedlo k úspešným projektom ako NBA Street a Def Jam Vendetta. Táto spolupráca nakoniec priviedla k založeniu vlastného štúdia, ktoré neskôr kúpila spoločnosť Disney. Daryl Anselmo sa neobmedzuje len na vývoj hier, ale rozvíja aj generatívne algoritmy a technológie pre tvorbu obrazov, čo ho rovnako nadchýna ako pred tridsať rokmi nástup real-time 3D grafiky.

V snahe oživiť svoju kreativitu začal denne zverejňovať obrazové „sady“, venujúc sa surrealistickej krajine a maximalistickej architektúre. Snaží sa udržať autenticitu svojho umeleckého prejavu a odoláva tlaku trendov a povrchnosti sociálnych médií. Daryl Anselmo nám otvára pohľad na svet, kde sa umenie a technológia prelínajú a spájajú do neustáleho toku inovácie.

Text a Foto: www.instagram.com/darylanselmo

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Marco Brambilla

Marco Brambilla je londýnsky umelec známy priekopníckym využívaním digitálnych zobrazovacích technológií vo videoinštaláciách a umení.

Luciano Cian

Luciano Cian je brazílsky umelec, ktorý vytvára farebné digitálne maľby, v ktorých sa miešajú minimálne línie a žiarivé farby.

Olivier Caron

Olivier Caron je digitálny umelec a režisér z Nantes ktorý sa špecializuje na fotorealizmus a je známy svojím zmyslom pre detail a osvetlenie.

Lee Griggs

Madridský umelec Lee Griggs používa výkonný renderovací program Arnold a svoju úžasnú predstavivosť na vytváranie digitálnych portrétov.

Paulo de Almeida

Paulo de Almeida je 3D ilustrátor a talentovaný retušér s tvorivým duchom, ktorý vytvára fascinujúce digitálne ilustrácie pre rôzne témy.