Digital

Daryl Anselmo

Daryl Anselmo je výnimočnou postavou, ktorá nezanechala len stopu, ale vytvorila celý prúd inovácie v hernom priemysle. Jeho kariéra sa začala ako 3D umelec v spoločnosti Electronic Arts uprostred prechodu z 2D do 3D sveta hier. Anselmo však neobmedzil svoj záber len na umelecké aspekty. Využil svoje technické schopnosti na tvorbu nástrojov a skriptov, ktoré zjednodušovali tvorbu obsahu pre malé tímy umelcov.

Jeho spojenie s Joshom Holmesom viedlo k úspešným projektom ako NBA Street a Def Jam Vendetta. Táto spolupráca nakoniec priviedla k založeniu vlastného štúdia, ktoré neskôr kúpila spoločnosť Disney. Daryl Anselmo sa neobmedzuje len na vývoj hier, ale rozvíja aj generatívne algoritmy a technológie pre tvorbu obrazov, čo ho rovnako nadchýna ako pred tridsať rokmi nástup real-time 3D grafiky.

V snahe oživiť svoju kreativitu začal denne zverejňovať obrazové „sady“, venujúc sa surrealistickej krajine a maximalistickej architektúre. Snaží sa udržať autenticitu svojho umeleckého prejavu a odoláva tlaku trendov a povrchnosti sociálnych médií. Daryl Anselmo nám otvára pohľad na svet, kde sa umenie a technológia prelínajú a spájajú do neustáleho toku inovácie.

Text a Foto: www.instagram.com/darylanselmo

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Mondlich Bike

Bicykel Mondlicht je vášnivý CGI projekt vytvorený dizajnérskym domom Mondlicht Studios…

Stephen Hanson

Stephen Hanson vyštudoval za umelca pred viac ako 30 rokmi a jeho práca sa vždy vyvíjala prostredníctvom tradičných

Jack Usephot

Brazílsky postprodukčný umelec Jack Usephot vytvára neuveriteľne pôsobivú grafiku pomocou digitálnych nástrojov.

Bitcoinové bankovky

Tom Badley predstavuje rodinu nástrojov na doručiteľa podobných bankovkám, ktoré sú schopné držať a prenášať Bitcoin.

Skeeva

Skeeva začal svoju kariéru ako samouk, umelecký riaditeľ a digitálny 3d umelec, ktorého život je zahalený do 3D

Leap Studios

Leap Studios je vizuálne poradenské a postprodukčné štúdio ktoré sa špecializuje na tvorbu výraznej grafiky pre reklamný priemysel.