Digital

Luciano Cian

Luciano Cian je brazílsky umelec, ktorý vytvára farebné digitálne maľby, v ktorých sa miešajú minimálne línie a žiarivé farby, pričom často používa geometrické tvary, ktoré dodávajú jeho dielam osobitý vzhľad.

Luciano sa narodil v São Paule, v súčasnosti žije a pracuje v Riu de Janeiro a svoju umeleckú cestu začal vo veku 18 rokov tradičnou olejomaľbou. Neskôr, v roku 2008, založil kolektív Fuso, ktorý ešte viac posunul jeho umeleckú kariéru. Jeho súčasná prax je zameraná na kresbu digitálnymi giclée výtlačkami, linorytom a akrylom na plátne.

Lucianove diela charakterizujú siluety a minimálne línie, ktoré obkresľujú výrazné tváre žien, v kombinácii s farebnými geometrickými tvarmi, vďaka ktorým jeho portréty vystupujú zo stránky. Napriek tomu, že sa odklonil od tradičných médií, ako sú akrylové farby a koláže, a zameral sa predovšetkým na digitálne umenie, jeho diela si zachovávajú hĺbku a štruktúru, ktoré ich robia jedinečnými.

Text a Foto: www.lucianocian.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Stephen Hanson

Stephen Hanson vyštudoval za umelca pred viac ako 30 rokmi a jeho práca sa vždy vyvíjala prostredníctvom tradičných

Jack Usephot

Brazílsky postprodukčný umelec Jack Usephot vytvára neuveriteľne pôsobivú grafiku pomocou digitálnych nástrojov.

Bitcoinové bankovky

Tom Badley predstavuje rodinu nástrojov na doručiteľa podobných bankovkám, ktoré sú schopné držať a prenášať Bitcoin.

Skeeva

Skeeva začal svoju kariéru ako samouk, umelecký riaditeľ a digitálny 3d umelec, ktorého život je zahalený do 3D

Leap Studios

Leap Studios je vizuálne poradenské a postprodukčné štúdio ktoré sa špecializuje na tvorbu výraznej grafiky pre reklamný priemysel.

Laurie Rowan

Laurie Rowan, britský animátor, ilustrátor a režisér, je meno, ktoré sa stalo synonymom pre živé, hravé a originálne výtvory.