Digital

Luciano Cian

Luciano Cian je brazílsky umelec, ktorý vytvára farebné digitálne maľby, v ktorých sa miešajú minimálne línie a žiarivé farby, pričom často používa geometrické tvary, ktoré dodávajú jeho dielam osobitý vzhľad.

Luciano sa narodil v São Paule, v súčasnosti žije a pracuje v Riu de Janeiro a svoju umeleckú cestu začal vo veku 18 rokov tradičnou olejomaľbou. Neskôr, v roku 2008, založil kolektív Fuso, ktorý ešte viac posunul jeho umeleckú kariéru. Jeho súčasná prax je zameraná na kresbu digitálnymi giclée výtlačkami, linorytom a akrylom na plátne.

Lucianove diela charakterizujú siluety a minimálne línie, ktoré obkresľujú výrazné tváre žien, v kombinácii s farebnými geometrickými tvarmi, vďaka ktorým jeho portréty vystupujú zo stránky. Napriek tomu, že sa odklonil od tradičných médií, ako sú akrylové farby a koláže, a zameral sa predovšetkým na digitálne umenie, jeho diela si zachovávajú hĺbku a štruktúru, ktoré ich robia jedinečnými.

Text a Foto: www.lucianocian.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Marco Brambilla

Marco Brambilla je londýnsky umelec známy priekopníckym využívaním digitálnych zobrazovacích technológií vo videoinštaláciách a umení.

Olivier Caron

Olivier Caron je digitálny umelec a režisér z Nantes ktorý sa špecializuje na fotorealizmus a je známy svojím zmyslom pre detail a osvetlenie.

Lee Griggs

Madridský umelec Lee Griggs používa výkonný renderovací program Arnold a svoju úžasnú predstavivosť na vytváranie digitálnych portrétov.

Paulo de Almeida

Paulo de Almeida je 3D ilustrátor a talentovaný retušér s tvorivým duchom, ktorý vytvára fascinujúce digitálne ilustrácie pre rôzne témy.

Daryl Anselmo

Daryl Anselmo je výnimočnou postavou, ktorá nezanechala len stopu, ale vytvorila celý prúd inovácie v hernom priemysle.