Interiér

Banyan Tree Doha

Jedna z najzaujímavejších realizácií štúdia Jacquesa Garciu je bezpochyby Banyan Tree Doha v Katare. 126 izieb vrátane 66 apartmánov v oáze. Symboliku života vyjadrujú stromy vyrastajúce zo zeme, ktoré obklopujú symboly vody a ohňa.

Na 28. poschodí hotela Doha Oasis navrhlo štúdio Jacques Garcia hotelový salónik a jedáleň. Štúdio koncipovalo dvojitú zakrivenú štruktúru stien z čierneho orechového dreva, ktorá sa krúti a obklopuje priestory venované food&leisure. Vďaka ich dizajnu a tvaru vyzerajú ako kmeň a korene veľkého stromu. Steny dosahujú výšku až 10 m a zakrivujú sa v rôznych smeroch. Sú vyrobené z tisícov drevených dielov, ktoré nainštalované na seba vytvárajú túto veľkú 3D skladačku.

Podľa Jacquesa Garciu „luxus je najjednoduchšia vec na svete: Je to poznanie“. Ak je to tak, potom má tento dizajnér so sklonom k luxusu všetky vedomosti na svete. Garcia má zaslúžené miesto v sieni slávy francúzskych interiérových dizajnérov pre svoju schopnosť rozprávať príbehy pomocou priestorov plných elegancie a vzácnych predmetov.

Jacques je obľúbenou voľbou zámožných frankofilov na celom svete vďaka jeho majstrovským zručnostiam s farbami a honosnými materiálmi vrátane zamatov a damaškov. Garciova kariéra dosiahla hviezdny vrchol pri renovácii dekoratívnych galérií v Louvri a miestností v paláci Versailles a neprekvapuje, že je silná dodnes.

Text a Foto: studiojacquesgarcia.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Unico No.11

Dom UNICO No.11 spoločnosti SlowStudio sa nachádza v údolí Chicheng v čínskom Hebei…