Interiér

Dom na Bermudách

Keď rodina z Texasu, ktorá žije bez prístupu k moru, objavila bohatstvo Bermúd vrátane ružových piesočnatých pláží a domov v cukríkových farbách, požiadala Emily Summersovú a Jeffa McKnighta z Emily Summers Design Associates, ako aj architektonické štúdio OBMI, aby im na ostrove zaliatom slnkom postavili útočisko. Toto zámorské britské územie, ktoré sa nachádza severne od typického hurikánového pásma Karibiku, si vytvorilo vlastnú jedinečnú značku ľudovej architektúry, ktorá je okamžite rozpoznateľná vďaka svojim charakteristickým stupňovitým strešným líniám.

V spolupráci so Summersovou kanceláriou dokázal dizajnérsky tím syntetizovať túžbu klientov po elegantnom a uvoľnenom útočisku, ktoré nie je prehnané a zároveň sa odkazuje na úžasné výhľady na pobrežie. „Bermudy sú magické miesto,“ hovorí Campbell a upozorňuje na veľkolepý východ mesiaca, ktorý je z ostrova viditeľný. „Tento dom sme postavili tak, aby mal nielen skvelý výhľad, ale dokázali sme vymyslieť aj výbežok, aby ste mohli vidieť, ako zlatá guľa vychádza nad more.“

Pri interiéroch bolo smernicou spojiť bermudskú architektúru so súčasným, obývateľným domom, ktorý by bol vhodný pre životný štýl v interiéri a exteriéri. To zahŕňalo okná a dvere od podlahy až po strop, čo je na ostrove rarita, ako aj podlahu z modrého lávového kameňa, ktorá prechádza z interiéru do vonkajších zábavných priestorov v jednom súvislom zábere.

Text a Foto: galeriemagazine.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Unico No.11

Dom UNICO No.11 spoločnosti SlowStudio sa nachádza v údolí Chicheng v čínskom Hebei…