Interiér

Hotel Cala di Volpe

Spoločnosť Moinard Bétaille práve pripravuje kompletnú zmenu štýlu hotela Cala di Volpe na Sardínii. Rustikálna stavba pripomína starú rybársku dedinu z neďalekého pobrežia Costa Smeralda pri Stredozemnom mori na severe Sardínie, ale pochádza len z roku 1963. Inšpirácia pochádza priamo od samouka Jacquesa Couëlla, priekopníka hnutia architektonického sochárstva.

„Fantáziou bolo ponúknuť najprestížnejším hosťom planéty možnosť chodiť naboso a žiť jednoduchý život v prírode,“ spomína Bétaille. Couëlleho zosnulý syn, Savin Couëlle, ktorý sám seba označil za „cigánskeho architekta“, postavil počas rozkvetu celebrít v regióne v 70. rokoch nové krídlo izieb pre hostí s rovnakou glam-flintstonovskou atmosférou.

To, čo sa stalo šesťročnou premenou, vstúpi do záverečnej fázy túto zimu, keď hotel po zatvorení na sezónu obnoví posledný tucet izieb. Tieto zásahy spoločne rozširujú poznatky o Couëllových sochárskych interiéroch. Stavebných robotníkov, ktorí priniesli príliš rovné konáre, poslali späť na hromadu, aby našli tie umne pokrivené a ošľahané výstrednosťou. To všetko je divoko vzdialené od typickej modernej mramorovej a intarzovanej estetiky Moinarda a Bétailla, ktorí majú za sebou projekty pre takých starých luxusných klientov ako Cartier a Hôtel Plaza Athénée.

Text a Foto: www.marriott.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Royal Scotsman

Royal Scotsman je úžasný vlak, ktorý vás vezme na nezabudnuteľnú cestu po Škótskej vysočine a umožní vám vidieť niektoré z najvýznamnejších

ICRAVE 53

V susedstve Múzea moderného umenia v New Yorku je umenie neodmysliteľnou súčasťou kulinárskeho zážitku aj v reštaurácii 53.

Dom pri zvonici

Pôvodný dom z 50-tych rokov si v minulosti postupne prešiel viacerými rekonštrukciami, vrátane nekoncepčnej prístavby a nadstavby.

Casa Fornasetti

Casa Fornasetti postavil koncom 19. storočia Barnabov starý otec Pietro Fornasetti, prvý dovozca písacích strojov.

Kitzig Interior Design

Kitzig Interior Design už viac ako 25 rokov úspešne realizuje projekty interiérového dizajnu a architektúry doma aj v zahraničí.