Interiér

Hugh Leslie

Hugh Leslie, interiérový architekt známy svojím umeleckým prístupom k odvážnym farbám, využil svoj talent v každom aspekte tohto dokonalého londýnskeho bytu, navrhol väčšinu nábytku a pomocou pútavých obrazov a predmetov vytvoril sofistikovaný a zároveň praktický domov.

Aká úľava, že dni béžovej, šedej a všetkých tých nič nehovoriacich farbách medzi nimi sú preč. Farby sa vrátili v celej svojej nekonečnej rozmanitosti a tí dizajnéri, ktorí ich vedia používať, sa tešia z možnosti otvoriť dvere a vpustiť svetlo. Interiérový dizajnér Hugh Leslie má určite veľmi rád farby, čo dokazuje aj jeho premena tohto záhradného štvorcového bytu v centre Londýna, ktorú si objednal majiteľ, ktorý miluje farby takmer rovnako ako Hugh.

Dokonalý byt je taký, ktorý je pre majiteľa príjemný a zároveň prívetivý pre hostí. Dokonalý byt je aj taký, kde je miesto pre všetko a všetko má svoje miesto – ale všetky nudné veci sú mimo dohľadu. Inými slovami, dokonalý byt je taký, ako tento, o ktorom majiteľ hovorí: „Funguje nám dokonale – Hugh je brilantný v hospodárení s priestorom.

Ide o prestavbu, ktorá sa tiahne cez dve budovy. Byt je však stále pomerne kompaktný, má dve spálne, praktickú a pohodlnú obývačku a kuchyňu s predsieňou pripomínajúcu chameleóna. Pôvodne sa vchodové dvere otvárali priamo do úzkej chodby, ktorá viedla po celej dĺžke bytu, pričom kuchyňa, sprchovací kút a spálňa boli na jednej strane a obývacia izba a hlavná spálňa viedli z druhej, záhradnej strany.

Text a Foto: www.houseandgarden.co.uk

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Podkrovie VitraHaus

Mätovo zelená je jedna z farieb ktorú použila dizajnérka Sabine Marcelis pri návrhu interiéru podkrovia predajne…

Meland Club

Tento projekt je vlajkovou loďou Meland Club, poprednej čínskej značky zábavných parkov pre rodičov a deti.

Cheval Blanc Paris

Hotel Cheval Blanc Paris s rozlohou 172 000 štvorcových metrov, ktorý zahŕňa 72 izieb a apartmánov…

ETR 250 Arlecchino

Interiéry vlaku ETR 250 „Arlecchino“ navrhli v roku 1960 hviezdny architekt Giò Ponti a dizajnér Giulio Minoletti…