Interiér

India Mahdavi

India Mahdavi: „Pri koncipovaní priestoru ho počúvam, analyzujem jeho obmedzenia, potreby a kontext. Takto funguje môj ateliér. Rada poskytujem riešenia, spolu s klientom definujem, ako pracovať so všetkou energiou, ktorú priestory inšpiruje.”

Špičková interiérová dizajnérka a architektka India Mahdaviová so sídlom v Paríži, jej meno je odrazom samotnej dizajnérky – exotické, ženské, dramatické. Je to meno, ktoré evokuje elegantnú, globálnu citlivosť a ktoré úplne vystihuje podstatu jej návrhov. India sa stala referenciou pre renomované hotely, reštaurácie a komerčné priestory.

Mahdavi študovala architektúru na École des Beaux-Arts v Paríži v rokoch 1980 až 1986. Získala diplom architekta DPLG v roku 1987. V roku 1989 strávila rok v New Yorku, kde študovala grafické dizajnu na School of Visual Arts a dizajnu nábytku na Parsons, a priemyselný dizajn na Cooper Union. Potom sa vrátila do Paríža a nastúpila do dizajnérskeho štúdia Christiana Liaigra ako umelecká riaditeľka, kde zostala sedem rokov. Vlastnú spoločnosť, imh interiors, založila v roku 1999.

Text a Foto: india-mahdavi.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Predajňa Bottega Veneta

Bottega Veneta predstavuje svoju novú parížsku vlajkovú predajňu, prvú, ktorú navrhol kreatívny riaditeľ značky Matthieu Blazy.

Cloud Kindergarten

Materská škola Cloud Kindergarten sa nachádza v štvrti LuxeLakes v Čcheng-tu vedľa parku Cloud Park, v blízkosti existujúcich vodných plôch.

Ovenecká 33 Praha

Architektonická kancelária Objektor Architekti nedávno dokončila rekonštrukciu otvoreného bytu Ovenecká 33 v Prahe.

Alecrim

Inšpirácia spoločnosti Alan Chu Arquitectura pre premenu domu Alecrim House pochádzala z túžby integrovať obytné domy s prírodným svetom.

Predajňa rýb

Architektonická kancelária Baranowitz & Goldberg Architects predstavila svoj návrh predajne rýb Yama v južnej štvrti Florentin v Tel Avive.

Kníhkupectvo

Dizajn kníhkupectva Shenzhen Zhongshuge navrhlas spoločnosť X+LIVING a je silne inšpirovaný imigračnou históriou mesta.