Interiér

Ovenecká 33 Praha

Architektonická kancelária Objektor Architekti nedávno dokončila rekonštrukciu otvoreného bytu Ovenecká 33 v Prahe v Českej republike s rozlohou približne dvesto metrov štvorcových. Tento projekt ponúka pohodlný životný priestor a slúži ako kreatívne centrum pre rezidentných umelcov. Okrem toho slúži ako miesto pre výstavy, spoločenské stretnutia a poskytuje osobné útočisko pre majiteľa, ktorému umožňuje prispôsobiť si obytné priestory podľa svojej nálady a preferencií.

Pri vstupe je cítiť horizontálne usporiadanie, pričom vonkajšie steny historickej budovy slúžia ako jediný pozostatok jej minulosti a moderný betónový skelet poskytuje základnú konštrukčnú podporu. Podľa architektov je cieľom návrhu vytvoriť dynamický obytný priestor, ktorý funguje ako plátno pre fantáziu. Jeho atmosféra sa neustále mení, ovplyvňuje ju denná doba, pohyb slnka a zložité štukové vzory zdobiace steny. „Niektoré atmosféry sú prchavé, miznú v čase, iné sú statické, konkrétne zažiteľné a spojené s fyzickým pohybom,“ opisuje tím.

Byt je rozdelený na tri zóny – spoločenský priestor, obytný priestor s ateliérom a spálňu majiteľa. Súkromie je starostlivo zachované prísnym oddelením spálne od spoločenskej zóny, čím sa tieto atmosféry postupne prelínajú. Spálňa so štukovými detailmi a úložnými výklenkami nadväzuje na klenutú kúpeľňu a šatník, doplnený tajným prechodom do vstupnej haly.

Text a Foto: objektor.cz

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Cheval Blanc Paris

Hotel Cheval Blanc Paris s rozlohou 172 000 štvorcových metrov, ktorý zahŕňa 72 izieb a apartmánov…

ETR 250 Arlecchino

Interiéry vlaku ETR 250 „Arlecchino“ navrhli v roku 1960 hviezdny architekt Giò Ponti a dizajnér Giulio Minoletti…

2050 Coffee

2050 Coffee je minimalistická samoobslužná kaviareň v Kjóte, ktorej cieľom je zvýšiť povedomie o udržateľnosti…

The Arts Club Dubai

Interiér The Arts Club v Dubaji navrhlo milánske štúdio Dimorestudio a nachádza sa v ňom stála zbierka…