Interiér

Reštaurácia CAAA Luzern

Reštaurácia CAAA Pietra Catalana, ktorá sa nachádza v meste Luzern vo Švajčiarsku, je projekt, ktorý sa snaží nielen potešiť chuťové bunky svojimi kulinárskymi výtvormi, ale aj vytvoriť gastronomický zážitok, ktorý sa odráža v priestore a stimuluje zmysly stravníkov.

Reštaurácia, ktorá vznikla na ploche 80 m2 s priestorom pre približne 20 stravníkov a otvorenou výstavnou kuchyňou, čerpá inšpiráciu z majestátnosti Álp, DNA spoločnosti Catalano a jej šéfkuchárov. Prostredníctvom konceptuálneho/reflexívneho procesu poháňaného novými technológiami bolo východiskom procesu navrhovania využitie nástrojov na generovanie obrazov pomocou umelej inteligencie (Midjourney) na preskúmanie možných riešení, ktoré by pokročili smerom k parametrickému návrhu dizajnu.

Následne sa na prevedenie týchto konceptov do trojrozmerných modelov použil Grasshopper 3D, zásuvný modul spustený v aplikácii CAD Rhinoceros 3D. Konečný výsledok bol zhmotnený prostredníctvom 3D tlače a fyzickej výstavby návrhu vo Švajčiarsku. „Les“, hlavný priestor reštaurácie, je priestor, v ktorom sa hostia okamžite ponoria do pocitu pohodlia a tepla, pričom sa oboznámia s jedinečnou kulinárskou ponukou inšpirovanou zaalpským regiónom.

Prevažne biely interiér, zvýraznený teplými svetlami, bol vytvorený prostredníctvom 3D tlače organických dielov vyrobených na mieru, ktoré tvoria strop, čím sa dosiahol pocit nedotknutého pokoja pripomínajúci stromy a zasnežené hory. Keď sa deň zmení na noc, atmosféra prejde magickou premenou. Priestor ožíva fascinujúcimi projekciami polárnej žiary, ktoré vytvárajú pohlcujúci a nadprirodzený zážitok, ktorý necháva stravníkov bez slov, pričom plynulo spája zázraky prírody s pohodlím útulného útočiska. čo sa týka materiálov, prejavil sa verný záväzok štúdia a Catalana k udržateľnosti a špičkovému dizajnu.

Bola použitá kombinácia recyklovaných materiálov, ako je celulóza, sklo, drevo a plast, vybraných tak, aby dopĺňali jednotlivé tematické oblasti. Keď už hovoríme o nábytku, ten bol navrhnutý úplne na mieru a medzi materiály použité na stoličky patrí jaseňové drevo a oceľ. Pokiaľ ide o stoly, tie sú vyrobené z borovicového dreva na vrchnú plochu a hliníkovej injekcie na nohy. Táto metóda predstavuje interpretáciu tvorivého potenciálu umelej inteligencie v architektúre, ktorá nahrádza tradičné zručnosti voľného kreslenia a transformuje koncepčnú inšpiráciu do hmatateľnej reality.

Text a Foto: externalreference.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Podkrovie VitraHaus

Mätovo zelená je jedna z farieb ktorú použila dizajnérka Sabine Marcelis pri návrhu interiéru podkrovia predajne…

Meland Club

Tento projekt je vlajkovou loďou Meland Club, poprednej čínskej značky zábavných parkov pre rodičov a deti.

Cheval Blanc Paris

Hotel Cheval Blanc Paris s rozlohou 172 000 štvorcových metrov, ktorý zahŕňa 72 izieb a apartmánov…

ETR 250 Arlecchino

Interiéry vlaku ETR 250 „Arlecchino“ navrhli v roku 1960 hviezdny architekt Giò Ponti a dizajnér Giulio Minoletti…

2050 Coffee

2050 Coffee je minimalistická samoobslužná kaviareň v Kjóte, ktorej cieľom je zvýšiť povedomie o udržateľnosti…

The Arts Club Dubai

Interiér The Arts Club v Dubaji navrhlo milánske štúdio Dimorestudio a nachádza sa v ňom stála zbierka…