Interiér

Suite Shiki-Shima

Shiki-Shima, čo znamená „Ostrov štyroch ročných období“, je homofónom starého japonského názvu Shikishima. Vlak navrhol Ken Okuyama, známy svojou prácou pre luxusné automobily značiek Ferrari, Maserati a Porsche.

Cestovaním vo vlaku Suite Shiki-Shima, ktorý patrí medzi najexkluzívnejšie a najdrahšie vlaky na svete, môžu hostia spoznať skryté zákutia Japonska, vychutnať si čistú krásu plynúceho času. Výlet vlakom po východnom Japonsku je určite naozaj mimoriadnym zážitkom na celý život.

Vlak Suite Shiki-Shima má desať vozňov s kapacitou tridsaťštyri cestujúcich. V šiestich vozňoch sa nachádza a sedemnásť izieb, z ktorých každá je bohato zariadená v modernom japonskom štýle. V izbách sú postele v západnom štýle, ako aj tradičné japonské stoly a sedenie. Súčasťou apartmánu je vaňa postavená z japonského cyprusu. Zvyšné štyri vozne sú určené na stolovanie, salónik a vyhliadkové vozne na pozorovanie scenérie. Vlak s príznačným názvom „sklenený vlak“ má pozdĺž vagónov okná od podlahy až po strop.

Jazda vlakom Suite Shiki-Shima sa líši od akejkoľvek inej jazdy vlakom. Rezervácia je viac ako zakúpenie lístkov online. Zážitok sa predáva len ako cestovný balíček. Vzhľadom na obmedzený počet izieb budú účastníci vybraní prostredníctvom žrebovania. Vzhľadom na obmedzenú dostupnosť sa prihlášky zvyčajne otvárajú približne 6-8 mesiacov vopred.

Text a Foto: www.japanroyalservice.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Podkrovie VitraHaus

Mätovo zelená je jedna z farieb ktorú použila dizajnérka Sabine Marcelis pri návrhu interiéru podkrovia predajne…

Meland Club

Tento projekt je vlajkovou loďou Meland Club, poprednej čínskej značky zábavných parkov pre rodičov a deti.

Cheval Blanc Paris

Hotel Cheval Blanc Paris s rozlohou 172 000 štvorcových metrov, ktorý zahŕňa 72 izieb a apartmánov…

ETR 250 Arlecchino

Interiéry vlaku ETR 250 „Arlecchino“ navrhli v roku 1960 hviezdny architekt Giò Ponti a dizajnér Giulio Minoletti…