Umenie

Luis Mendo

Po dvadsiatich rokoch práce kreatívneho riaditeľa v Európe sa Luis Mendo presťahoval do Japonska a prešiel na kreslenie. Jeho ilustrácie možno nájsť na webových stránkach, v časopisoch a reklame, ale aj v umeleckých galériách a na oblečení. Medzi klientov patria Apple, Forbes, The Guardian, Monocle, New York Times, New York magazine, Ralph Lauren, Uniqlo, Washington Post, Wall Street Journal a Wired.

Súbežne s ilustrátorskou prácou je aj kreatívnym riaditeľom umeleckej rezidencie Almost Perfect, ktorú založil spolu so svojou manželkou Yukou v roku 2018.

Príležitostne píše stĺpčeky a články pre rôzne časopisy a v súčasnosti pracuje na grafickom románe o Tokiu pre Norma Editorial.

Text a Foto: www.luismendo.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Craig Frazier

Craig Frazier je ilustrátor, ktorý od roku 1978 pôsobí ako grafický dizajnér. V roku 1996 sa preorientoval z grafického

Davide Penso

Davide Panso sa narodil v roku 1965 v Benátkach, vyrastal a pracoval vo svojom ateliéri na Murane kde tvorí aj

Jorge Artola

Jorge Artola je talentovaný umelecký režisér a motion dizajnér z Panamy, ktorý v súčasnosti pôsobí v Madride v Španielsku.

Daniel Stoupin

Daniel Stoupin, fotograf a kameraman z austrálskeho Queenslandu, je odborníkom na zachytávanie supermakrosnímok so zameraním na mikroskopické organizmy.

Mária Švarbová

Mária Švarbová pôvodne študovala reštaurátorstvo a archeológiu, ale nakoniec našla svoje umelecké poslanie vo fotografii.

Barbora Idesová

Barbora Idesová je ilustrátorka na voľnej nohe, v súčasnosti pôsobí v Prahe v Českej republike.