Umenie

Luis Mendo

Po dvadsiatich rokoch práce kreatívneho riaditeľa v Európe sa Luis Mendo presťahoval do Japonska a prešiel na kreslenie. Jeho ilustrácie možno nájsť na webových stránkach, v časopisoch a reklame, ale aj v umeleckých galériách a na oblečení. Medzi klientov patria Apple, Forbes, The Guardian, Monocle, New York Times, New York magazine, Ralph Lauren, Uniqlo, Washington Post, Wall Street Journal a Wired.

Súbežne s ilustrátorskou prácou je aj kreatívnym riaditeľom umeleckej rezidencie Almost Perfect, ktorú založil spolu so svojou manželkou Yukou v roku 2018.

Príležitostne píše stĺpčeky a články pre rôzne časopisy a v súčasnosti pracuje na grafickom románe o Tokiu pre Norma Editorial.

Text a Foto: www.luismendo.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Maria Brzozowska

Nathan Walsh je súčasný realistický maliar, ktorý zachytáva krásu mestského prostredia s neuveriteľným zmyslom pre detail.

Asteroid City

Ponorte sa do neuveriteľného tvorivého sveta Wesa Andersona prostredníctvom režisérovho nového filmu Asteroid City.

Nathan Walsh

Nathan Walsh je súčasný realistický maliar, ktorý zachytáva krásu mestského prostredia s neuveriteľným zmyslom pre detail.

Jonathan Burton

Jonathan Burton je viackrát ocenený ilustrátor s portfóliom a zoznamom klientov najvyššieho rangu.

Alfredo Sosabravo

Previesť do skla jednu zo Sosabravových kresieb nie je jednoduchá úloha, technicky je veľmi ťažké zachovať všetky detaily.