Umenie

Michael Cheval

Michael Cheval je súčasný umelec známy svojimi surrealistickými maľbami, kresbami a portrétmi. S divokou fantáziou obracia realitu naruby, aby preskúmal hlbiny ľudskej psychiky a paradoxy existencie.

Michaelovo umenie je preniknuté filozofiou absurdity. Absurdita pre neho nie je len pojem, ale odvrátená strana reality, zrkadlo odrážajúce rozpory a prirodzenú zvláštnosť nášho sveta. Jeho jedinečné diela sú bohaté na detaily, farby a emócie. Ich surrealistická krása a absurdné témy pozývajú divákov na cestu za hranice všednosti, do éterických sfér, kde sa logika prekrúca a známe formy sa menia na fantastické vízie.

V roku 1998 sa Cheval stal členom prestížneho newyorského National Arts Clubu, kde v roku 2000 získal ocenenie Exhibition Committee Award. Od roku 2002 je tiež členom Spoločnosti pre umenie predstavivosti. Cheval vydal dva plnofarebné umelecké albumy – Lullabies v roku 2004 a Nature of Absurdity v roku 2007. Jeho diela sú medzinárodne uznávané a často ich možno vidieť v galériách v USA i v zahraničí.

Text a Foto: www.chevalfineart.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Pavel Čech

Dielo Pavla Čecha máte možnosť vidieť na výstave v pražskom Topičovom salóne v Kalina Gallery.

Massimo Bottura

Massimo Bottura sa zaslúžil o oživenie národnej kuchyne. Jeho úsilie v reštaurácii Osteria Francescana…

Rohini Devasher

Rohini Devasher je prvou indickou umelkyňou, ktorú Deutsche Bank ocenila ako „Umelkyňu roka“…

Ana Roš

Ana Roš je slovinská šéfkuchárka, športová a cestovateľská nadšenkyňa, polyglotka a mnoho ďalšieho.