Yoshitoshi-Kanemaki
Umenie

Yoshitoshi Kanemaki

Yoshitoshi Kanemaki, súčasný japonský umelec, sa narodil v prefektúre Chiba a vyštudoval Katedru sochárstva na Tama Art University v Tokiu. Kanemakiho diela sú založené najmä na rezbárstve. Má vynikajúce remeselné zručnosti pri používaní technológie „ichiboku-zukuri“ na tvarovanie guľatiny do jednodielnej sochy. Surrealistický štýl diela je zvláštne roztomilý a zmysel pre odlišnosť silne zvýrazňuje osobné charakteristiky.

Kanemakiho tvorivý proces je jednoduchý a čistý, využíva staré japonské techniky. Skôr než sa pustí do sochárčenia, najprv si nakreslí návrh alebo priamo načrtne vzor na gáfrové drevo. Odtiaľ sa začína náročná úloha vytvárania konečného diela. Podľa jeho vlastných slov „len vkladá čas a otázky“ do zmesi, aby vytvoril umenie.

„Pri pohľade do hĺbky sveta, v ktorom žijeme, si uvedomíme, že každý v sebe skrýva váhanie alebo nezrovnalosti, na ktoré nikdy nedokáže odpovedať.“ – Yoshitoshi Kanemaki

Zdá sa, že v soche sú zakomponované aj prvky času. „Nepravidelný tvar, ktorý sa odchyľuje od ľudskej podoby, aby prezentoval ambivalentné emócie“, dodáva soche ďalší rozmer, filozofický aj umelecký, ktorý ju vníma. „Mohli by ste to byť vy,“ hovorí. A to je to, čo robí jeho umenie takým podmanivým a fascinujúcim, aj keď ich morbídna forma na prvý pohľad zaráža.

Foto a zdroj: www.spoon-tamago.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry.

Mohlo by sa Vám páčiť

Felix Hernandez

Mexický umelec a fotograf Felix Hernandez spája svoje zručnosti v oblasti fotografie, remesiel, digitálneho umenia a neobmedzenej fantázie.

Luminiscence

Christy Lee Rogers, vizuálna umelkyňa špecializujúca sa na podvodnú fotografiu a videografiu, upútala pozornosť sériou „Luminescencia“.

Life on Mars

Dizajnér Job Smeets zo štúdia Jobs navrhol výkladnú inštaláciu Life on Mars pre módnu značku Hermès, ktorá

Sacha Goldberger

Fotograf Sacha Goldberger vytvára portréty, ktoré pretvárajú ikonických superhrdinov a iné popkultúrne postavy v štýle flámskej renesancie.

Bisa Butler

Bisa Butler sa narodila v Orange v New Jersey a už v mladom veku sa stala umeleckým talentom, keď ako štvorročná

Tatsuya Tanaka

Tatsuya Tanaka fotograficky zachytáva každodenný život v kalendári miniatúrnych predmetov a drobných figúrok.