Umenie

Zach Lieberman

Zach Lieberman je umelec, bádateľ a učiteľ pôsobiaci v New Yorku. Vytvára ilustrácie pomocou kódu a zameriava sa na vytváranie experimentálnych nástrojov na kreslenie a animáciu. Zach vytvára interaktívne prostredie, ktoré vyzýva účastníkov, aby sa stali umelcami. Zameriava sa najmä na to, ako možno výpočtovú techniku využiť ako médium pre poéziu a prekvapiť hravým využitím technológie, čím sa prelomí hranica medzi viditeľným a neviditeľným.

Land Lines Land lines je experiment, ktorý Zach urobil s Google Data Arts a ktorý skúma kreslenie a geografiu.

Mas Que la Cara Mas que la Cara je verejná umelecká inštalácia v centre Houstonu, ktorá zväčšuje tváre účastníkov dynamicky generovanými maskami, ktoré reagujú na ich pohyby.

Hag-Seed Zach pomohol vytvoriť interaktívnu inštaláciu s Margaret Atwoodovou pri príležitosti uvedenia jej nového románu Hag-Seed. Použil slová z jej knihy a vytvoril inštaláciu, v ktorej sa účastníci môžu stať postavami z knihy a skúmať jazyk Hag Seed.

Reflection studies Reflection studies je interaktívna inštalácia, ktorá simuluje svetlo odrážajúce sa od tvarov na svetelnom stole, ktoré môžu používatelia prestavovať.

Ink Space Ink Space je nástroj na 3D kreslenie, ktorý využíva rotácie na vašom telefóne s Androidom na transformáciu 2d kresby do 3d.

Re-coded V tejto inštalácii Zach pracoval so skupinou študentov SFPC na prekódovaní mediálnych umeleckých diel pomocou moderných nástrojov a ukázal kód a vizuály vedľa seba.

Text a Foto: zach.li

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Nathan Walsh

Nathan Walsh je súčasný realistický maliar, ktorý zachytáva krásu mestského prostredia s neuveriteľným zmyslom pre detail.

Jonathan Burton

Jonathan Burton je viackrát ocenený ilustrátor s portfóliom a zoznamom klientov najvyššieho rangu.

Alfredo Sosabravo

Previesť do skla jednu zo Sosabravových kresieb nie je jednoduchá úloha, technicky je veľmi ťažké zachovať všetky detaily.

Jan Kaláb

Keď sa Jan Kaláb v roku 1978 narodil v Československu, graffiti sa vo východnom svete ešte nevyskytovali.

Quentin Monge

Quentin Monge vyrastal na pláži v južnom Francúzsku, kde začal kresliť jednoduché siluety do piesku.