Umenie

Zach Lieberman

Zach Lieberman je umelec, bádateľ a učiteľ pôsobiaci v New Yorku. Vytvára ilustrácie pomocou kódu a zameriava sa na vytváranie experimentálnych nástrojov na kreslenie a animáciu. Zach vytvára interaktívne prostredie, ktoré vyzýva účastníkov, aby sa stali umelcami. Zameriava sa najmä na to, ako možno výpočtovú techniku využiť ako médium pre poéziu a prekvapiť hravým využitím technológie, čím sa prelomí hranica medzi viditeľným a neviditeľným.

Land Lines Land lines je experiment, ktorý Zach urobil s Google Data Arts a ktorý skúma kreslenie a geografiu.

Mas Que la Cara Mas que la Cara je verejná umelecká inštalácia v centre Houstonu, ktorá zväčšuje tváre účastníkov dynamicky generovanými maskami, ktoré reagujú na ich pohyby.

Hag-Seed Zach pomohol vytvoriť interaktívnu inštaláciu s Margaret Atwoodovou pri príležitosti uvedenia jej nového románu Hag-Seed. Použil slová z jej knihy a vytvoril inštaláciu, v ktorej sa účastníci môžu stať postavami z knihy a skúmať jazyk Hag Seed.

Reflection studies Reflection studies je interaktívna inštalácia, ktorá simuluje svetlo odrážajúce sa od tvarov na svetelnom stole, ktoré môžu používatelia prestavovať.

Ink Space Ink Space je nástroj na 3D kreslenie, ktorý využíva rotácie na vašom telefóne s Androidom na transformáciu 2d kresby do 3d.

Re-coded V tejto inštalácii Zach pracoval so skupinou študentov SFPC na prekódovaní mediálnych umeleckých diel pomocou moderných nástrojov a ukázal kód a vizuály vedľa seba.

Text a Foto: zach.li

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Craig Frazier

Craig Frazier je ilustrátor, ktorý od roku 1978 pôsobí ako grafický dizajnér. V roku 1996 sa preorientoval z grafického

Davide Penso

Davide Panso sa narodil v roku 1965 v Benátkach, vyrastal a pracoval vo svojom ateliéri na Murane kde tvorí aj

Jorge Artola

Jorge Artola je talentovaný umelecký režisér a motion dizajnér z Panamy, ktorý v súčasnosti pôsobí v Madride v Španielsku.

Daniel Stoupin

Daniel Stoupin, fotograf a kameraman z austrálskeho Queenslandu, je odborníkom na zachytávanie supermakrosnímok so zameraním na mikroskopické organizmy.

Mária Švarbová

Mária Švarbová pôvodne študovala reštaurátorstvo a archeológiu, ale nakoniec našla svoje umelecké poslanie vo fotografii.

Barbora Idesová

Barbora Idesová je ilustrátorka na voľnej nohe, v súčasnosti pôsobí v Prahe v Českej republike.