Výstavy

A World of Potential

Spoločnosť Generali sprístupnila Procuratie Vecchie v Benátkach, nové sídlo The Human Safety Net obnoveného Davidom Chipperfieldom, ktorá sa prezentuje interaktívnou výstavou „A World of Potential“.

Sídlo a pracovisko Procuratori di San Marco, najprestížnejšieho úradu po úrade dóžu, 500-ročná budova Procuratie Vecchie je jedným zo symbolov Námestia svätého Marka v Benátkach. Budova, ktorá je historickým sídlom spoločnosti Generali od polovice 19. storočia, bola zrekonštruovaná architektom Davidom Chipperfieldom a pre verejnosť bola sprístupnená interaktívna výstava „A World of Potential“, ktorej kurátorkou je Orna Cohen, spoluzakladateľka organizácie Dialogue Social Enterprise (DSE).

Na treťom poschodí s rozlohou 3 000 metrov štvorcových sa nachádza sídlo organizácie The Human Safety Net, ktorá sa venuje posilňovaniu postavenia ľudí a verí v ľudský potenciál a právo na vyjadrenie. Nachádza sa tu aj „A World of Potential“, inovatívna výstava, ktorá vznikla na žiadosť skupiny Generali Group s cieľom predstaviť prácu združenia The Human Safety Net. Pre tento exkluzívny priestor bolo špeciálne navrhnutých a vyrobených 16 exponátov. Verejnosť sa pohybuje v zmesi dizajnu, histórie a inovácií, interaguje s exponátmi, hrá sa, dotýkať sa, spoznávať hodnotu empatie a skúmať ľudský potenciál.

Od otvorenia v polovici apríla 2022 prilákala interaktívna výstava už desaťtisíce ľudí. Výstava je otvorená od stredy do pondelka od 10.00 do 19.00 h.

Text a Foto: www.thehumansafetynet.org

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Biophilia

Výstava Biophilia v Denver Art Museum skúma to, čo kurátor Darrin Alfred nazýva „transformačnou úlohou“…

Ewa Juszkiewicz 

Palazzo Cavanis je kulisou pre samostatnú výstavu Ewy Juszkiewicz s názvom Locks With Leaves And Swelling Buds.

Tim Burton: Návraty

Americký filmový kúzelník Tim Burton sa v roku 2024 vracia do Českej republiky, aby predstavil svoje umenie …