Výstavy

A World of Potential

Spoločnosť Generali sprístupnila Procuratie Vecchie v Benátkach, nové sídlo The Human Safety Net obnoveného Davidom Chipperfieldom, ktorá sa prezentuje interaktívnou výstavou „A World of Potential“.

Sídlo a pracovisko Procuratori di San Marco, najprestížnejšieho úradu po úrade dóžu, 500-ročná budova Procuratie Vecchie je jedným zo symbolov Námestia svätého Marka v Benátkach. Budova, ktorá je historickým sídlom spoločnosti Generali od polovice 19. storočia, bola zrekonštruovaná architektom Davidom Chipperfieldom a pre verejnosť bola sprístupnená interaktívna výstava „A World of Potential“, ktorej kurátorkou je Orna Cohen, spoluzakladateľka organizácie Dialogue Social Enterprise (DSE).

Na treťom poschodí s rozlohou 3 000 metrov štvorcových sa nachádza sídlo organizácie The Human Safety Net, ktorá sa venuje posilňovaniu postavenia ľudí a verí v ľudský potenciál a právo na vyjadrenie. Nachádza sa tu aj „A World of Potential“, inovatívna výstava, ktorá vznikla na žiadosť skupiny Generali Group s cieľom predstaviť prácu združenia The Human Safety Net. Pre tento exkluzívny priestor bolo špeciálne navrhnutých a vyrobených 16 exponátov. Verejnosť sa pohybuje v zmesi dizajnu, histórie a inovácií, interaguje s exponátmi, hrá sa, dotýkať sa, spoznávať hodnotu empatie a skúmať ľudský potenciál.

Od otvorenia v polovici apríla 2022 prilákala interaktívna výstava už desaťtisíce ľudí. Výstava je otvorená od stredy do pondelka od 10.00 do 19.00 h.

Text a Foto: www.thehumansafetynet.org

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Wakate no Yoake

Cieľom dizajnérov OKDO bolo vytvoriť priestor, ktorý by sprostredkoval krásne scenérie varenia saké ľuďom, ktorí doteraz saké

Peter Cook: Cities

Peter Cook, britský architekt a výtvarník, si od 60. rokov 20. storočia získal medzinárodné uznanie svojimi kresbami a maľbami futuristických miest.

OPEN HOUSE WIEN

Festival mestskej architektúry OPEN HOUSE WIEN v septembri poskytne návštevníkom možnosť bezplatne si prezrieť architektonicky zaujímavé budovy a miesta

Textilné svety

Výstava Textilné svety v mníchovskom múzeu dizajnu Die Neue Sammlung predstavuje približne 180 textílií z 19. storočia až po súčasnosť.

Budúcnosť záhrady

Múzeum dizajnu Vitra predstavuje prostredníctvom výstavy „Budúcnosť záhrady“ rozsiahlu výstavu o histórii a budúcnosti modernej záhrady.