Výstavy

Caro Alessandro

Výstava Caro Alessandro, ktorá je v Paríži k vzhliadnutiu od 9. marca do 6. mája 2023, je poctou odkazu významného talianskeho dizajnéra Alessandra Mendiniho a jeho 20-ročnej spolupráci a priateľstvu s Galériou kreo.

Výstava predstavuje dvadsať diel od tohto multižánrového maestra vrátane ikonických diel, ako sú pohovka „Kandissi“ (1979), „Poltrona di Proust, Bronzo“ (1990) a „Cleome Elegans“ (1993), ako aj originálne výtvory vytvorené pre galériu, napríklad „Lampada“, „Poltrona biele zlato“, stôl „Umbria“ a stolička „Enigma“.

Súčasťou výstavy je aj nový film, v ktorom je vyzdvihnuté vystúpenie tanečníka a choreografa Brandona Miela Maseleho, ktorého ústrednou témou je „Poltrona biele zlato“. Masele svojou virtuozitou, energiou a plynulosťou ponúka nový pohľad na Mendiniho súčasný kus, ktorý sám čerpá inšpiráciu zo svojho ikonického predchodcu, stoličky „Proust“.

Text a Foto: www.galeriekreo.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Peter Cook: Cities

Peter Cook, britský architekt a výtvarník, si od 60. rokov 20. storočia získal medzinárodné uznanie svojimi kresbami a maľbami futuristických miest.

OPEN HOUSE WIEN

Festival mestskej architektúry OPEN HOUSE WIEN v septembri poskytne návštevníkom možnosť bezplatne si prezrieť architektonicky zaujímavé budovy a miesta

Textilné svety

Výstava Textilné svety v mníchovskom múzeu dizajnu Die Neue Sammlung predstavuje približne 180 textílií z 19. storočia až po súčasnosť.

Budúcnosť záhrady

Múzeum dizajnu Vitra predstavuje prostredníctvom výstavy „Budúcnosť záhrady“ rozsiahlu výstavu o histórii a budúcnosti modernej záhrady.

Evolúcia skejtbordu

Prvá veľká výstava v Spojenom kráľovstve v Design Museum v Londýne, ktorá mapuje vývoj dizajnu skejtbordu od 50. rokov 20. storočia až