Architektúra

Steirereck

Rovnako ako kuchyňa šéfkuchára Heinza Reitbauera, aj samotná reštaurácia spája historické prvky s tými súčasnými. Pôvodná budova pochádza z roku 1904, ale nápadná prístavba zo zrkadlového skla má steny, ktoré sa v letných mesiacoch zdvíhajú a vytvárajú polopriestor pre stolovanie pod holým nebom v zelenom viedenskom Stadtparku. Interiér zo svetlého dreva a betónu je vzdušný, štýlový a sofistikovaný.

Steirereck sa dlhodobo umiestňuje na popredných priečkach rebríčka 50 najlepších reštaurácií sveta – a hoci je to nepochybne zásluha šéfkuchára a jeho schopností, odráža sa v tom aj vynikajúca a neustále sa vyvíjajúca pohostinnosť, ktorú zabezpečuje nestorka jedálne Birgit Reitbauerová. Jej srdečnosť, zmysel pre detail a hlboké znalosti sa odrážajú v celom tíme a vytvorili prístupnú atmosféru, ktorá priťahuje svetových gurmánov, ako aj miestnych návštevníkov a v roku 2021 vyniesla Steirerecku aj ocenenie Gin Mare Art of Hospitality Award.

Šéfkuchár Reitbauer, ktorý je na čele rodinnej reštaurácie už takmer 20 rokov, vytvoril jedinečnú kulinársku identitu, ktorá je silne založená na výskume, je udržateľná a, samozrejme, chutná. Zároveň je v podstate rakúska, pretože do popredia sa dostáva množstvo neznámych alebo dávno zabudnutých surovín vrátane vzácnych plemien mäsa a rýb, takmer vyhynutých druhov ovocia a zeleniny. Bylinky a zelenina sa pestujú na streche budovy reštaurácie, kde sa nachádzajú aj vlastné úle. Medzi jedlá vynikajúceho degustačného menu (v ponuke je aj možnosť à la carte) patrí kapor s broskyňou, kalerábom a ľubovníkom; slnečnica a topinambur s jahňacím bôčikom; slnečnica s karí, jogurtom a žltou fazuľou; a čučoriedkové odrody s cyklámom, čakankou a kaviárom.

Text a Foto: www.theworlds50best.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Hotel Morpheus

Dizajn hotela Morpheus od Zaha Hadid Architects, je definovaný plynulými formami v rámci bohatých čínskych tradícií nefritového rezbárstva.

PMA Madhushala Gadi

Dom Gadi, ktorý navrha kancelária PMA Madhushala, bol navrhnutý tak, aby svojim obyvateľom vytvoril sériu rozmanitých priestorových

Záhrady Harlow Carr

Záhrada Harlow Carr sa nachádza v krásnej prírode Yorkshire a v každom ročnom období vás poteší rozmanitou krajinou s záhradnými štýlmi.

Deji Plaza Xuzhou

Deji Plaza Xuzhou pozostáva z dvoch obytných veží, 11-poschodového obchodného pódia a rozsiahlych upravených priestorov.