Umenie

Claire Henley

Claire Henleyová je už mnoho rokov profesionálnou výtvarníčkou a ilustrátorkou. Po štúdiu grafického dizajnu v Londýne začala pracovať ako dizajnérka pre textilnú spoločnosť v Midlands.

Príťažlivosť slobodného povolania ju lákala, a tak Claire začala pracovať rôznymi spôsobmi vrátane návrhov pre papiernictvo, darčekový tovar a výrobu hračiek, až sa stala knižnou ilustrátorkou. Doteraz ilustrovala a spolupracovala (niekedy ako autorka) na viac ako stovke detských kníh.

Claire mala v tomto období vášeň pracovať na dielach bez redakčných obmedzení vydavateľstva a teraz sa jej zobrazenia jej lásky ku krajine a pobrežným oblastiam v okolí Cornwallu stali jednou z najznámejších umelkýň THG.

Rada experimentuje s rôznymi médiami a vytvára eklektickú zmes textúr, ale akrylová farba je jej hlavnou láskou vďaka svojej hĺbke farieb a všestrannosti.

Text a Foto: www.theharbourgallery.co.uk

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Luminiscence

Christy Lee Rogers, vizuálna umelkyňa špecializujúca sa na podvodnú fotografiu a videografiu, upútala pozornosť sériou „Luminescencia“.

Life on Mars

Dizajnér Job Smeets zo štúdia Jobs navrhol výkladnú inštaláciu Life on Mars pre módnu značku Hermès, ktorá

Sacha Goldberger

Fotograf Sacha Goldberger vytvára portréty, ktoré pretvárajú ikonických superhrdinov a iné popkultúrne postavy v štýle flámskej renesancie.

Bisa Butler

Bisa Butler sa narodila v Orange v New Jersey a už v mladom veku sa stala umeleckým talentom, keď ako štvorročná

Tatsuya Tanaka

Tatsuya Tanaka fotograficky zachytáva každodenný život v kalendári miniatúrnych predmetov a drobných figúrok.

Peter Li

Peter Li je fotograf architektúry so sídlom v Londýne, známy svojimi výnimočnými architektonickými dielami.