Umenie

Claire Henley

Claire Henleyová je už mnoho rokov profesionálnou výtvarníčkou a ilustrátorkou. Po štúdiu grafického dizajnu v Londýne začala pracovať ako dizajnérka pre textilnú spoločnosť v Midlands.

Príťažlivosť slobodného povolania ju lákala, a tak Claire začala pracovať rôznymi spôsobmi vrátane návrhov pre papiernictvo, darčekový tovar a výrobu hračiek, až sa stala knižnou ilustrátorkou. Doteraz ilustrovala a spolupracovala (niekedy ako autorka) na viac ako stovke detských kníh.

Claire mala v tomto období vášeň pracovať na dielach bez redakčných obmedzení vydavateľstva a teraz sa jej zobrazenia jej lásky ku krajine a pobrežným oblastiam v okolí Cornwallu stali jednou z najznámejších umelkýň THG.

Rada experimentuje s rôznymi médiami a vytvára eklektickú zmes textúr, ale akrylová farba je jej hlavnou láskou vďaka svojej hĺbke farieb a všestrannosti.

Text a Foto: www.theharbourgallery.co.uk

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Marco Grossi

Marco Grassi je taliansky maliar, ktorý vo svojej tvorbe skúma témy premeny, prírody a krehkosti v hyperrealistických detailoch.

Dimitri Droisneau

Dimitri Droisneau sa narodil v Normandii a je zamilovaný do Provence, ktoré je pre neho stálym zdrojom inšpirácie.

Coderch & Malavia

Coderch & Malavia je sochársky projekt, v ktorom je jadrom umeleckého diskurzu vesmír foriem sústredených na idealizovanú…

Eric Vildgaard

Eric Vildgaard je dánsky šéfkuchár. Osobnosť s výnimočným životným príbehom a chuťou, ktorá ho rýchlo…

Eiko Ojala

Eiko Ojala je uznávaný ilustrátor, ktorý žije a pracuje v Estónsku. Pracuje prevažne digitálne a všetko kreslí ručne.