Umenie

Daniel Stoupin

Daniel Stoupin, fotograf a kameraman z austrálskeho Queenslandu, je odborníkom na zachytávanie supermakrosnímok so zameraním na mikroskopické organizmy. Fascinácia týmito drobnými objektmi ho priviedla k tomu, aby skúmal neviditeľný svet v mimoriadnych detailoch, a tak priblížil krásu foriem života, ktoré nie sú viditeľné voľným okom. Jedným z jeho najfascinujúcejších projektov je „Morská fluorescencia“, ktorý odhaľuje žiarivú a nadpozemskú krásu podmorského života.

Tento projekt posúva podmorskú fotografiu na úplne novú úroveň. Pomocou pokročilých techník Daniel zachytáva prirodzené fluorescenčné farby bezstavovcov Veľkého bariérového útesu a odhaľuje zložité detaily a vzory, ktoré sú voľným okom neviditeľné. Výsledkom je séria ohromujúcich snímok, ktoré sa zdajú byť skôr abstraktným umením než skutočnými fotografiami prírodného sveta.

Text a Foto: www.microworldsphotography.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Lisa Metzger-Pegau

Nemecká architektka a výtvarná umelkyňa Lisa Metzger-Pegau zachytila podstatu svetla a rýchlosti vo svojej pôsobivej abstraktnej sérii „Noc, svetlo

Pierre Gagnaire

Reštaurácia Pierre Gagnaire sa nachádza hneď vedľa bulváru Champs-Élysées a pozýva hostí do vesmíru, ktorý navrhol Marcelo Joulia.

Antonio Santín

Marc Straus predstavuje Antonia Santína: Santin, sériu nových hyperealistických malieb španielskeho umelca na jeho samostatnej výstave.

Eric Ripert

Reštaurácia Le Bernardin, ktorú charakterizuje luxus a dokonalosť, prosperuje už viac ako tri desaťročia a patrí medzi najlepšie na

Tadashi Takayama

Michelinovskú reštauráciu Takayama vedie šéfkuchár Tadashi Takayama, ktorý sa pred návratom do Japonska šesť rokov vzdelával v Taliansku.

Greg Olijnyk

Melbournský umelec Greg Olijnyk pretvára kartón na komplexné sochy a mení skromný materiál na niečo výnimočné.