Umenie

Gabriel Dawe

Gabriel Dawe pochádza z Mexico City a vytvára site-specific inštalácie, ktoré skúmajú spojenie medzi módou a architektúrou a ich vzťah k ľudskej potrebe prístrešia vo všetkých jej podobách a formách. Jeho práca sa sústreďuje na skúmanie textílií, pričom jej cieľom je preskúmať komplikovanú konštrukciu pohlavia a identity v jeho rodnom Mexiku a pokúša sa vyvrátiť predstavy o mužnosti a machizme, ktoré prevládajú v súčasnosti.

Jeho diela boli vystavené v USA, Kanade, Belgicku a Spojenom kráľovstve. Po siedmich rokoch života v kanadskom Montreale sa presťahoval do Dallasu v Texase, kde získal titul MFA na Texaskej univerzite v Dallase. Počas posledných dvoch rokov štúdia bol rezidenčným umelcom v CentralTraku, programe Artist in Residency na UTD. Jeho diela sa objavili v mnohých publikáciách po celom svete vrátane časopisu Sculpture, na obálke 12. vydania učebnice Art Fundamentals vydanej vydavateľstvom McGraw-Hill a v knihe autora Tristana Manca Raw + Material = Art .

Text a Foto: www.gabrieldawe.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Marco Grossi

Marco Grassi je taliansky maliar, ktorý vo svojej tvorbe skúma témy premeny, prírody a krehkosti v hyperrealistických detailoch.

Dimitri Droisneau

Dimitri Droisneau sa narodil v Normandii a je zamilovaný do Provence, ktoré je pre neho stálym zdrojom inšpirácie.

Coderch & Malavia

Coderch & Malavia je sochársky projekt, v ktorom je jadrom umeleckého diskurzu vesmír foriem sústredených na idealizovanú…

Eric Vildgaard

Eric Vildgaard je dánsky šéfkuchár. Osobnosť s výnimočným životným príbehom a chuťou, ktorá ho rýchlo…

Eiko Ojala

Eiko Ojala je uznávaný ilustrátor, ktorý žije a pracuje v Estónsku. Pracuje prevažne digitálne a všetko kreslí ručne.