Umenie

Gabriel Dawe

Gabriel Dawe pochádza z Mexico City a vytvára site-specific inštalácie, ktoré skúmajú spojenie medzi módou a architektúrou a ich vzťah k ľudskej potrebe prístrešia vo všetkých jej podobách a formách. Jeho práca sa sústreďuje na skúmanie textílií, pričom jej cieľom je preskúmať komplikovanú konštrukciu pohlavia a identity v jeho rodnom Mexiku a pokúša sa vyvrátiť predstavy o mužnosti a machizme, ktoré prevládajú v súčasnosti.

Jeho diela boli vystavené v USA, Kanade, Belgicku a Spojenom kráľovstve. Po siedmich rokoch života v kanadskom Montreale sa presťahoval do Dallasu v Texase, kde získal titul MFA na Texaskej univerzite v Dallase. Počas posledných dvoch rokov štúdia bol rezidenčným umelcom v CentralTraku, programe Artist in Residency na UTD. Jeho diela sa objavili v mnohých publikáciách po celom svete vrátane časopisu Sculpture, na obálke 12. vydania učebnice Art Fundamentals vydanej vydavateľstvom McGraw-Hill a v knihe autora Tristana Manca Raw + Material = Art .

Text a Foto: www.gabrieldawe.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Antonio Santín

Marc Straus predstavuje Antonia Santína: Santin, sériu nových hyperealistických malieb španielskeho umelca na jeho samostatnej výstave.

Eric Ripert

Reštaurácia Le Bernardin, ktorú charakterizuje luxus a dokonalosť, prosperuje už viac ako tri desaťročia a patrí medzi najlepšie na

Tadashi Takayama

Michelinovskú reštauráciu Takayama vedie šéfkuchár Tadashi Takayama, ktorý sa pred návratom do Japonska šesť rokov vzdelával v Taliansku.

Greg Olijnyk

Melbournský umelec Greg Olijnyk pretvára kartón na komplexné sochy a mení skromný materiál na niečo výnimočné.

Ben Young

Výnimočné dielo Bena Younga púta pozornosť, pretože vytvára nádherné sochy, ktoré harmonicky spájajú kontrastné prvky skla

Paul Bocuse

Paul Bocuse sa narodil 11. februára 192 neďaleko Lyonu a je považovaný za jedného z najväčších kuchárov 20. storočia.