Umenie

Gabriel Dawe

Gabriel Dawe pochádza z Mexico City a vytvára site-specific inštalácie, ktoré skúmajú spojenie medzi módou a architektúrou a ich vzťah k ľudskej potrebe prístrešia vo všetkých jej podobách a formách. Jeho práca sa sústreďuje na skúmanie textílií, pričom jej cieľom je preskúmať komplikovanú konštrukciu pohlavia a identity v jeho rodnom Mexiku a pokúša sa vyvrátiť predstavy o mužnosti a machizme, ktoré prevládajú v súčasnosti.

Jeho diela boli vystavené v USA, Kanade, Belgicku a Spojenom kráľovstve. Po siedmich rokoch života v kanadskom Montreale sa presťahoval do Dallasu v Texase, kde získal titul MFA na Texaskej univerzite v Dallase. Počas posledných dvoch rokov štúdia bol rezidenčným umelcom v CentralTraku, programe Artist in Residency na UTD. Jeho diela sa objavili v mnohých publikáciách po celom svete vrátane časopisu Sculpture, na obálke 12. vydania učebnice Art Fundamentals vydanej vydavateľstvom McGraw-Hill a v knihe autora Tristana Manca Raw + Material = Art .

Text a Foto: www.gabrieldawe.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Luminiscence

Christy Lee Rogers, vizuálna umelkyňa špecializujúca sa na podvodnú fotografiu a videografiu, upútala pozornosť sériou „Luminescencia“.

Life on Mars

Dizajnér Job Smeets zo štúdia Jobs navrhol výkladnú inštaláciu Life on Mars pre módnu značku Hermès, ktorá

Sacha Goldberger

Fotograf Sacha Goldberger vytvára portréty, ktoré pretvárajú ikonických superhrdinov a iné popkultúrne postavy v štýle flámskej renesancie.

Bisa Butler

Bisa Butler sa narodila v Orange v New Jersey a už v mladom veku sa stala umeleckým talentom, keď ako štvorročná

Tatsuya Tanaka

Tatsuya Tanaka fotograficky zachytáva každodenný život v kalendári miniatúrnych predmetov a drobných figúrok.

Peter Li

Peter Li je fotograf architektúry so sídlom v Londýne, známy svojimi výnimočnými architektonickými dielami.