Umenie

Gabriel Dishaw

Gabriel Dishaw je sochár, „recyklátor“ a NFT umelec z Indianapolisu v štáte Indiana, ktorý vytvára jedinečné sochy s použitím recyklovaných materiálov luxusných značiek, ako sú Louis Vuitton, Gucci, a vyradených elektronických súčiastok a iných nájdených predmetov. Narodil sa v roku 1980 a tvorí už viac ako 25 rokov.

Dishaw vo svojej tvorbe skúma témy, ako je priesečník vysokej módy, popkultúry, technológie a vhodnosti prostredníctvom rôznych foriem recyklácie. Jeho série siahajú od Stormtrooperov inšpirovaných Louisom Vuittonom a masiek Mortal Kombat až po Pokémonov zdobených Gucci a mýtické bytosti pretvorené prostredníctvom vyradeného elektronického odpadu. Jeho diela boli vystavené v mnohých galériách a múzeách po celých Spojených štátoch.

Text a Foto: gabrieldishaw.squarespace.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Felix Hernandez

Mexický umelec a fotograf Felix Hernandez spája svoje zručnosti v oblasti fotografie, remesiel, digitálneho umenia a neobmedzenej fantázie.

Luminiscence

Christy Lee Rogers, vizuálna umelkyňa špecializujúca sa na podvodnú fotografiu a videografiu, upútala pozornosť sériou „Luminescencia“.

Life on Mars

Dizajnér Job Smeets zo štúdia Jobs navrhol výkladnú inštaláciu Life on Mars pre módnu značku Hermès, ktorá

Sacha Goldberger

Fotograf Sacha Goldberger vytvára portréty, ktoré pretvárajú ikonických superhrdinov a iné popkultúrne postavy v štýle flámskej renesancie.

Bisa Butler

Bisa Butler sa narodila v Orange v New Jersey a už v mladom veku sa stala umeleckým talentom, keď ako štvorročná

Tatsuya Tanaka

Tatsuya Tanaka fotograficky zachytáva každodenný život v kalendári miniatúrnych predmetov a drobných figúrok.