Výstavy

Think Nature

V posledných rokoch prešiel pohľad spoločnosti na prírodu výraznou premenou, ktorú podnietili kampane na zvýšenie environmentálneho povedomia a kolektívna snaha o vyššiu kvalitu života.

Monsieur Plant – Christophe Guinet prostredníctvom svojich inštalácií zachytáva symboly súčasnej spoločnosti a vnáša do nich prírodný a etický nádych. Jeho najnovšia výstava Think Nature (Myslite na prírodu) vtiahne divákov do netradičnej, na rastliny zameranej cesty plnej očarujúcich umeleckých diel, ktoré upozorňujú na problém odlesňovania.

Pri vstupe do zámku Chateau de Seneffe v Belgicku návštevníkov privíta inštalácia Welcome, ktorá zdobí fasádu. Objaví sa postava, ktorá sa ponára do steny z rastlinného machu a ponúka pohľad na pohlcujúci zážitok, ktorý je pred ňou, kde rôzne interaktívne inštalácie vyzývajú účastníkov, aby sa zapojili do prírody a skúmali spoločenské témy.

Francúzsky umelec Monsieur Plant sa zaoberá naliehavým problémom odlesňovania prostredníctvom podnetných diel, ako sú napríklad Magický strom a Ľudský strom. Návštevníci sú vyzvaní, aby si predstavili sami seba v pozícii vyrúbaného stromu a uvažovali o vplyve ľudskej činnosti na životné prostredie. V prednej časti Veľký ponor predstavuje veľký hrniec preplnený zeminou sprevádzaný symbolickou lopatou, ktorý konfrontuje všadeprítomnú túžbu po nadbytku v našej spoločnosti.

Text a Foto: monsieurplant.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Design Miami/2023

Kurátorská téma Design Miami/ 2023 poukazuje na úlohu, ktorú dizajn zohráva pri reagovaní na svet okolo nás

Sculpting the Senses

Výstava Sculpting the Senses – Iris van Herpen konaná v Musée des Arts décoratifs vzdáva hold jednej z najpokrokovejších

Deťom na mieru

Výstava Deťom na mieru predstavuje ukážky tvorby dvadsiatich významných dizajnérov pre deti v socialistickom Československu.

Latent Spaces

Výstava – pútavý prieskum zavedie divákov na cestu štyrmi odlišnými a podmanivými priestormi v rámci Illusionaries.

Paravány Prada

Výstava „Paraventi: Folding Screens from the 17th to 21st Centuries“ sa koná súčasne s dvoma doplňujúcimi výstavami organizovanými