Výstavy

Think Nature

V posledných rokoch prešiel pohľad spoločnosti na prírodu výraznou premenou, ktorú podnietili kampane na zvýšenie environmentálneho povedomia a kolektívna snaha o vyššiu kvalitu života.

Monsieur Plant – Christophe Guinet prostredníctvom svojich inštalácií zachytáva symboly súčasnej spoločnosti a vnáša do nich prírodný a etický nádych. Jeho najnovšia výstava Think Nature (Myslite na prírodu) vtiahne divákov do netradičnej, na rastliny zameranej cesty plnej očarujúcich umeleckých diel, ktoré upozorňujú na problém odlesňovania.

Pri vstupe do zámku Chateau de Seneffe v Belgicku návštevníkov privíta inštalácia Welcome, ktorá zdobí fasádu. Objaví sa postava, ktorá sa ponára do steny z rastlinného machu a ponúka pohľad na pohlcujúci zážitok, ktorý je pred ňou, kde rôzne interaktívne inštalácie vyzývajú účastníkov, aby sa zapojili do prírody a skúmali spoločenské témy.

Francúzsky umelec Monsieur Plant sa zaoberá naliehavým problémom odlesňovania prostredníctvom podnetných diel, ako sú napríklad Magický strom a Ľudský strom. Návštevníci sú vyzvaní, aby si predstavili sami seba v pozícii vyrúbaného stromu a uvažovali o vplyve ľudskej činnosti na životné prostredie. V prednej časti Veľký ponor predstavuje veľký hrniec preplnený zeminou sprevádzaný symbolickou lopatou, ktorý konfrontuje všadeprítomnú túžbu po nadbytku v našej spoločnosti.

Text a Foto: monsieurplant.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Biophilia

Výstava Biophilia v Denver Art Museum skúma to, čo kurátor Darrin Alfred nazýva „transformačnou úlohou“…

Ewa Juszkiewicz 

Palazzo Cavanis je kulisou pre samostatnú výstavu Ewy Juszkiewicz s názvom Locks With Leaves And Swelling Buds.

Tim Burton: Návraty

Americký filmový kúzelník Tim Burton sa v roku 2024 vracia do Českej republiky, aby predstavil svoje umenie …