Umenie

Heinz Beck

Heinz Beck sa narodil v roku 1963 vo Friedrichshafene v Nemecku. V mladosti sa túžil stať maliarom. Rodina ho však odrádzala od maľovania, ktoré považovala skôr za koníček než za spôsob obživy, a tak našiel spôsob, ako vyjadriť svoju kreativitu, vo varení.

Jeho kariéra sa začala v roku 1985 v Mníchove, kde urobil prvé kroky v prestížnej cateringovej spoločnosti. Potom pracoval ako šéfkuchár v hoteli „Colombi“ vo Freiburgu a potom sa vrátil do Mníchova, kde sa zdokonaľoval v reštaurácii „Tantris“ ocenenej tromi michelinskými hviezdičkami. V roku 1991 sa Beck presťahoval na Malorku, kde pracoval ako pomocný kuchár v reštaurácii „Tristan“, a potom sa vrátil do Nemecka, do Aschau, kde sa pripojil k renomovanej brigáde „Residenz“. V roku 1992 Beck získal titul „majster kuchár“ na škole v Altötting Alzgern.

V roku 1994 odišiel Beck do Ríma v Taliansku, kde pracoval v reštaurácii „La Pergola“ v hoteli „Rome Cavalieri Waldorf Astoria Hotels & Resorts“. Pod vedením šéfkuchára získala reštaurácia v roku 2001 prvé dve hviezdičky MICHELIN a v roku 2005 tretiu, a to aj vďaka spolupráci so someliérom Marcom Reitanom. V tom istom roku Heinz a jeho manželka Teresa Maltese založili spoločnosť „Beck and Maltese Consulting“, ktorá poskytuje poradenstvo, manažérske zmluvy a partnerstvá.

Beckova kuchyňa, ktorá je výsledkom dôkladnej starostlivosti a starostlivej kombinácie vynikajúcich prvkov, mu umožnila riadiť rôzne reštaurácie v Taliansku a v zahraničí. Patrí medzi ne „Ruliano Perex Suctum con Heinz Beck“ v Parme, „Café Les Pailottes“ v Pescare, reštaurácia v Castello di Fighine v Chianti, „Heinz Beck Restaurant“ v Santa Margherita di Pula, Cagliari. Okrem toho je tu „Reštaurácia svätého Juraja“ v Taormine, ktorá je držiteľom dvoch hviezdičiek MICHELIN od roku 2022, a „Attimi by Heinz Beck“, ktorá sa presťahovala zo Citylife Milano na letisko Rím-Fiumicino a bola otvorená v roku 2023.

Text a Foto: reportergourmet.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Pavel Čech

Dielo Pavla Čecha máte možnosť vidieť na výstave v pražskom Topičovom salóne v Kalina Gallery.

Massimo Bottura

Massimo Bottura sa zaslúžil o oživenie národnej kuchyne. Jeho úsilie v reštaurácii Osteria Francescana…

Rohini Devasher

Rohini Devasher je prvou indickou umelkyňou, ktorú Deutsche Bank ocenila ako „Umelkyňu roka“…

Ana Roš

Ana Roš je slovinská šéfkuchárka, športová a cestovateľská nadšenkyňa, polyglotka a mnoho ďalšieho.