Umenie

Lix North

Umelkyňa Lix North, ktorá sa narodila na Novom Zélande a žije v Austrálii, vytvára úžasne surrealistické portrétne maľby, v ktorých skúma svoje vnútorné myšlienky a to, ako sa odrážajú vo svete okolo nej. Jej diela sú veľmi nápadité, obsahujú rekvizity ako vtáky, masky, steampunkové monokle a iné nezvyčajné predmety, ktoré dodávajú jej tvorivej vízii nádych kúzla.

„Vždy som sa obracala k autoportrétu, známemu a zároveň konfrontujúcemu, ako k spôsobu, ktorým môžem najlepšie vyjadriť svoje predstavy. Maľujem odrazy svojej vnútornej krajiny, konceptuálne vrstvené, surrealistické a často jemne satirické. Diela skúmajú moju cestu ako krvácajúceho srdca a vytrvalej mysle v krehkom tele cez čoraz toxickejší svet.“

Lix kombinuje žiarivé farby a zložité ťahy štetcom, aby vytvorila fotorealistické obrazy posiate nečakanými prvkami, čím vytvára podmanivé a myšlienkovo podnetné príbehy o identite, slobode a zraniteľnosti ľudského tela.

Text a Foto: lixnorth.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Felix Hernandez

Mexický umelec a fotograf Felix Hernandez spája svoje zručnosti v oblasti fotografie, remesiel, digitálneho umenia a neobmedzenej fantázie.

Luminiscence

Christy Lee Rogers, vizuálna umelkyňa špecializujúca sa na podvodnú fotografiu a videografiu, upútala pozornosť sériou „Luminescencia“.

Life on Mars

Dizajnér Job Smeets zo štúdia Jobs navrhol výkladnú inštaláciu Life on Mars pre módnu značku Hermès, ktorá

Sacha Goldberger

Fotograf Sacha Goldberger vytvára portréty, ktoré pretvárajú ikonických superhrdinov a iné popkultúrne postavy v štýle flámskej renesancie.

Bisa Butler

Bisa Butler sa narodila v Orange v New Jersey a už v mladom veku sa stala umeleckým talentom, keď ako štvorročná

Tatsuya Tanaka

Tatsuya Tanaka fotograficky zachytáva každodenný život v kalendári miniatúrnych predmetov a drobných figúrok.