Umenie

Morag Myerscough

Moragina mantra znie „urobte šťastnými tých, ktorí sú blízko, a tí, ktorí sú ďaleko, prídu“. Morag sa narodila a vyrastala v Holloway v Londýne, vždy žila v meste a fascinovalo ju, ako farebný vzor a slová dokážu zmeniť mestské prostredie a vnímanie priestorov ľuďmi na miesta.

Od škôl a nemocníc po kultúrne centrá a mestské centrá Morag mení verejné priestory vytváraním pútavých zážitkov pre každého. Jej silný vizuálny prístup je okamžite rozpoznateľný a pozdvihuje každý kontext, do ktorého je zasadený. Jej práca je zakorenená vo vytváraní pocitu radosti a spolupatričnosti pre všetkých, ktorí sa s ňou stretnú. Morag vytvára špecifické lokálne reakcie na každé odlišné publikum, ktoré dielo uvidí a zažije, pričom ho využíva na vytváranie komunity a budovanie identity.

Často spolupracuje s komunitnými skupinami na rozvoji myšlienok, ktoré odrážajú identitu používateľov, pričom čerpá zo spoločnej kultúrnej histórie a dedičstva miestnej oblasti. Moragin vizuálny slovník svojou povahou a nenútenou energiou vizuálne aj emocionálne rezonuje s publikom ďaleko za geografickými a kultúrnymi hranicami.

TEXT a FOTO: www.moragmyerscough.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Pavel Čech

Dielo Pavla Čecha máte možnosť vidieť na výstave v pražskom Topičovom salóne v Kalina Gallery.

Massimo Bottura

Massimo Bottura sa zaslúžil o oživenie národnej kuchyne. Jeho úsilie v reštaurácii Osteria Francescana…

Rohini Devasher

Rohini Devasher je prvou indickou umelkyňou, ktorú Deutsche Bank ocenila ako „Umelkyňu roka“…

Ana Roš

Ana Roš je slovinská šéfkuchárka, športová a cestovateľská nadšenkyňa, polyglotka a mnoho ďalšieho.